Inginer Constructor

IMO INVEST TOTAL SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Experienta de 10 ani dobandita intr-o functie similara in domeniul constructiilor;
– Studii superioare in domeniul constructiilor;
– Cunostinte tehnice si de legislatie solide, pentru a putea lua decizii optime in mod rapid pentru rezolvarea problemelor aparute in executia lucrarilor;
– Bun cunoscator al materialelor in domeniul constructiilor, sa aiba bune abilitati de
comunicare si relationare cu beneficiarii, autoritatile statului, subcontractanti, furnizori;
– Sa detina cunostinte solide in domeniul constructiilor (metode, tehnologii).
– Sa poata oferi solutii tehnico-economice viabile;
– Sa detina abilitati in obtinerea informatiilor necesare pentru buna derulare a contractului;
– Sa aiba abilitati in programarea muncii si activitatilor pentru incadrarea in termene si
costuri;
– Sa aiba abilitati in identificarea riscurilor si problemelor tehnice;
– Sa fie un bun comunicator cu superiorii, egalii si subordonatii;
– Sa cunoasca si sa fie un bun utilizator al programelor: Pachet Office, Microsoft Project , Autocad
– Sa fie disponibil pentru activitate ce se desfasoara la birou precum si deplasari in santiere;

Descrierea jobului

– Analizeaza documentatia tehnica si dupa caz, solicita clarificarea acesteia;
– Analizeaza proiectul tehnic si dupa caz, solicita clarificarea acestuia;
– Asigura pregatirea lucrarilor si organizarea de santier, urmareste desfasurarea executarii lucrarilor la termenele si calitatea stabilite prin specificatiile contractuale;
– Participa la solutionarea neclaritatilor aparute pe timpul executiei ce sunt in sfera de competenta a executantului;
– Planifica, organizeaza si monitorizeaza executia din punct de vedere al respectarii planurilor si punerii in practica a acestora, al incadrarii in termenele stabilite si al calitatii lucrarilor;
– Intocmeste necesarul de materiale;
– Asigura intocmirea graficelor de executie;
– Asigura intocmirea cartii tehnice a constructiei.

Societatea noastra activeaza in sectorul dezvoltare si promovare imobiliara din anul 2007 iar incepand cu anul 2010 am dezvoltat un plan de expansiune a proiectelor construite in Bucuresti si judetele limitrofe.
In acest rastimp societatea noastra s-a pozitionat ca principal partener in zona de dezvoltare imobiliara si modernizare a celor mai extinse lanturi de supermarket-uri din Romania , iar in majoritatea proiectelor noastre au intrat ca si chiriasi diverse alte companii cu acoperire nationala
Publicat 5 Sept. 2022 Reactualizat 3 Oct. 2022 Expiră 5 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.