Publicat 15 Feb 2021 | Expiră 18 Mar 2021

Inginer constructor

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, dezvoltator imobiliar lider pe segmentul de piața rezidențiala premium din vestul tarii, totalizând pana în prezent investiții de peste 40 milioane de euro și cu proiecte rezidențiale, de ccamp, realizate în Arad, Cluj Napoca și Brasov, recrutam Inginer constructor.

Candidatul ideal:

  • Experienta în domeniul instalațiilor în construcții civile de 2-3 ani
  • Studii superioare tehnice - specialitatea inginer constructor
  • Creativita in rezolvarea de probleme practice / tehnice etc.
  • Capacitate de decizie
  • Interese practice in domeniul constructii / inginerie / management de proiect
  • Placerea de a interactiona cu altii
  • Capacitate de a munci sub presiune
  • Personalitate responsabila, dominanta, confidenta,
  • Leadeship, bune abilitați de relaționare și adecvare a limbajului și a atitudinii.
  • Punctualitate și capacitate crescuta de auto-organizare și planificare eficienta.
  • Utilizarea peste medie a suitei ms office365 și a programelor de management de proiect.

Descrierea jobului

  • Organizarea executiei si derularea activitatiilor aferente proiectului
  • Organizeaza derularea constructiilor in colaborare cu director productie, manager de proiect, dirigintele de santier, respectiv executantul, astfel incat sa obtina conditiile solicitate.
  • Pune in aplicare planul de actiune stabilit si aprobat in conditiile stabilite.
  • Stabileste obiectivele saptamanale, lunare si periodice, conform planului de lucru stabilit.
  • Coordoneaza si superavegeaza permanent lucrarile de santier aferente proiectului, din punct de vedere calitativ, cantitativ, respectarii tehnologiei de executie, aplicarea corecta a materialelor, respectarea graficelor de executie, caietele de sarcini, respectiv efectuarea in conformitate cu reglementarile tehnice in vigoare.
  • Participa impreuna cu proiectantul si executantul la trasarea generala a constructiei si la stabilirea bornelor de reper.
  • Propune activitati, metode si personal in vederea imbunatatirii continue a proceselor si si optimizarii costurilor proiectului.
  • Verificarea si corespondentei dintre documentatie si executie.
  • Intocmeste rapoarte saptamanale cu privire la activitatea desfasurata si actiuni corective necesare.
  • Participa activ in faza de determinare si la predarea lucarilor (pentru fiecare etapa in parte) lucrarilor incheiate in momentul imediat urmator finalizarii executiei, participa la intocmirea temelor de lucari si a caietelor de sarcini.
  • Intocmeste documentele aferente procesului de verificare prevazute in norme si semneaza documentele intocmite (PV in faze determinante, PV de lucrari ce devin ascunce etc.)
  • Studiaza proiectul, caietele de sarcini, tehnologiile si procedurile prevazute pentru realizarea constructiilor, respectiv intocmeste si up-dateaza cartea constructiei aferente proiectului.
  • Verifica respectarea prevederilor legale cu privire la cerintele stabilite prin legea calitatii in constructii, in cazul efectarii de modificari ale documentatiei sau adoptarii de noi solutii care schimba conditiile initiale.

HPA is a start-up HR Consultancy company with core competence in two major fields:
o The Executive Search and niche specialists’ positions that serves clients in sectors as: automotive, industrial, IT&C and services. Our consultants and researchers have gathered over 15 years of experience in working with international clients.
o The Recruitment and Selection of personnel division that focuses on blue collars and mass recruitment projects mostly in the automotive and industrial sectors.

Expirat
Inginer constructor  -  S.C. Human Path Advisors S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles