Publicat 09 Feb 2021 | Reactualizat 09 Mar 2021 | Expiră 12 Mar 2021

INGINER CONSTRUCTOR

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivel experienta – minim 2 ani;
Nivel studii - absolvent al Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole (CCIA);
Limbi straine – engleza;
Cunoasterea programelor Microsoft Office, AUTOCAD, MSProject (constituie un avantaj);
Cunoasterea normativelor in vigoare in domeniul Constructiilor Civile
Capacitate de a lucra atat individual, cat si in echipa;
Capacitate de respectare a termenelor limita, cu orientare spre indeplinirea obiectivelor alocate;
Disciplina, seriozitate, preocupare profesională, responsabilitate şi atenţie la locul de munca;
Flexibil pentru a lucra în condiții de muncă din santier;
Locul de munca este la biroul șantierului (OS) din București;

Descrierea jobului

Sef Santier / Site Manager
verifica existenta conditiilor de incepere a lucrarii si demareaza executia lucrarii;
coordoneaza procesul de planificare a executiei, conditiile necesare executarii lucrarilor in conformitate cu prevederile proiectelor, ale prescriptiilor tehnice, precum si o corecta aplicare a fiselor tehnologice;
aproba executarea lucrarilor suplimentare cerute de clienti pe baza proiectelor de executie;
poarta intreaga corespondenta de executie a lucrarilor cu clientii (probleme aparute pe timpul executie, stagnarea productiei din cauza proiectelor, lipsa materialelor furnizate de client, cerinte suplimentare ale clientilor etc.);
verifica subcontractorii si tine intreaga corespondenta cu acestia;
urmareste tratarea reclamatiilor de la client;
organizeaza gospodarirea materialelor necesare realizarii lucrarilor si ia masuri pentru incadrarea in consumurile normate de material;
stabileste structura efectiva de personal a santierului pe meserii si organizeaza activitatea de executie cu folosirea integrala a timpului de lucru, in scopul realizarii stadiilor fizice conform programelor de lucru si cresterii productivitatii muncii;
controleaza executia si calitatea lucrarilor si ia masuri operative pentru respectarea graficelor de executie a obiectivelor si a programelor de lucru pe formatii; graficele de executie vor fi corelate cu termenele contractuale sau cu fronturile de lucru ce trebuiesc asigurate pentru alti antreprenori de specialitate;
raspunde de realizarea cantitatilor din situatiile de lucrari pe articole de deviz raportate la realizari in luna si cumulate;
raspunde de terminarea si receptia lucrarilor in conformitate cu termenele contractuale, urmareste realizarea remedierilor din procesele verbale de receptie, prezinta beneficiarului si proiectantului actele necesare pentru receptia obiectivelor;
Inginer Santier / Site Engineer
Analizeaza documentele si datele de intrare (oferta, proiectul, caietele de sarcini etc);
Intocmeste ofertele tehnico –economice, conform specificatiilor, pentru executia lucrarilor suplimentare;
Transmite catre beneficiar - in cazul in care este necesar - adrese de cerere de clarificare cu privire la lucrarea ce urmeaza a fi executate;
Identifica materialele si echipamentele principale necesare, caracteristicile tehnice/cantitati, etc; Analizeaza, selecteaza si negociaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari;
Mentine legatura cu furnizorii de echipamente si servicii;
Sustine activitatile de aprovizionare;
Intocmeste cereri de oferta pentru materiale,echipamente si lucrari in subantrepriza si le compara cu ofertele intocmite intern;
Extrage listele de cantitati din planuri in vederea decontarii (realizeaza antemasuratori); (Quantity Survey)
Realizeaza grafice de executie, analize de pret, cost control;
Participa la detalierea anexelor tehnice ale contractelor semnate si asigura suport tehnic la desemnarea subcontractantilor de specialitate;
Inginer Responsabil Calitate / QC Engineer
Acţioneaza ca responsabil al calitaţii lucrarilor pe santier si verifica standardele, calitatea lucrarilor, proceselor din cadrul proiectului de constructii;
Executa toate operatiile necesare controlului calitatii materialelor aprovizionate de la furnizori, realizeaza Procesele verbale de Trasabilitate;
Cunoaste standardele de calitate cerute in constructii si respecta legile si reglementarile tehnice referitoare la calitate;
Intocmeste actele referitoare la calitatea lucrarilor executate din santier;
Pregateste, elaboreaza şi redacteaza materialul documentar necesar legat de controlul calitatii constructiei;
Controleaza toate fazele de executie care determina calitatea lucrarilor de constructii din santier;
Participă la verificarea calităţii lucrărilor la principalele faze de execuţie stabilite prin normele, reglementările şi normativele tehnice şi semnează procesele verbale de atestare a calităţii;
Verifica calitatea lucrarilor si intocmirea inregistrarilor calitatii pe faze de executie a lucrarilor (PV predare-primire front lucru, PV receptie calitativa pentru lucrari ce devin ascunse, PV prelevare probe, buletine de analiza, etc.);
Elaboreaza documente si protocoale necesare Cartii Constructiei
Va rugam sa specificati pozitia pentru care aplicati.

DESA ENGINERING CONSTRUCTION activeaza pe piata constructiilor din 2008, avand in portofoliu o gama variata de lucrari: constructii din beton armat, structuri metalice, lucrari de fatade si pereti cortina. Activitatea companiei noastre se desfasoara atat in Romania cat si in urmatoarele tari: Germania, Olanda, Belgia, UK.

Expirat
INGINER CONSTRUCTOR  -  DESA ENGINEERING CONSTRUCTION

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles