Inginer Constructor/ Sef șantier Germania

Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Studii superioare tehnice (inginer constructor);
- Experienta de lucru in domeniul constructiilor, intre 2- 5 ani;
- Experienta lucrari structura;
- Flexibilitate in program si decizii, disponibilitate la program prelungit;
- Abilităţi de planificare, organizare şi coordonare a activităţilor desfăşurate;
- Persoană foarte organizată, cu un spirit de observaţie dezvoltat şi orientare către detalii;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Foarte bune competente de organizare, planificare, coordonare, control, capacitatea de a lua decizii;
- Capacitate de analiza si sinteza, orientare catre respectarea termenelor si atingerea rezultatelor finale;
- Limba germana, profil tehnic, constituie avantaj

Descrierea jobului

- Responsabil supraveghere santier alocat;
- Supervizarea executiei si coordonarii productiei in santieri;
- Coordonarea si supravegherea personalului din santier;
- Managementul etapelor si prioritizarea lucrarilor;
- Elaborarea planului de lucrari si monitorizarea planului de executie;
- Intocmirea si semnarea tuturor documentelor ce tin de lucrarile de coordonare: situatii de lucrari, raportari periodice, pontaje;
- Participa la receptia interna a lucrarilor materialelor si a produselor;
- Dispune actiuni preventive si actiuni corective pentru neconformitati;
- Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al calitatii, cantitatii si respectarea termenului de executie;
- Monitorizeaza si participa la toate fazele proiectelor si asigura asistenta tehnica pe toata perioada de executie;
- Centralizarea datelor;
- Comunicare nemijlocita cu reprezentantii beneficiarului;
- Salariul se stabileste la interviu.

Se oferă:
- Salar foarte motivant
- Posibilitatea de a beneficia de ore private de invatare a limbii germane
- Bonus la finalizarea proiectului
- Pachet de relocare (cazare, decontarea transportului spre casă)
- Mașină, laptop și telefon

ADAS Proiect SRL executa lucrări de structura în domeniul construcțiilor civile și industriale. Sediul principal al companiei se gaseste în Alba-Iulia, Judetul Alba, Romania, insa firma dispune si de un sediu în Zirndorf, Germania.

Publicat 22 oct. 2021 Expiră 21 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos