Inginer Constructor Proiectant - Absolvent

Baer Goup 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Biroul nostru de proiectare structurala si arhitectura isi mareste echipa si este in cautarea a 2 tineri candidati care sa indeplineasca urmatoarele criterii:
1.Absolvent(a) al Facultatii de Constructii sau masterand in cadrul Facultatii de Constructii.
2.Cunostinte de baza privind alcatuirea, dimensionarea si a regulilor de armare a structurilor din beton armat.
2.Nivel mediu/avansat al cunostintelor in AutoCAD.
3.Cunoasterea programului Nemetscheck - Allplan reprezinta un avantaj, dar nu este o conditie eliminatorie.
4.Cunostinte medii (vorbit/scris) ale limbii engleze.
5.Orientare spre rezultate,determinare si consecventa in atingerea obiectivelor impuse.

Descrierea jobului

1.Proiectarea structurilor cu preponderenta din beton armat.
2.Realizarea planselor de executie pentru structurile proiectate in colaborare cu partenerii nostri.
3.Interpretarea calcului structural.
4.Interpretarea/realizarea planurilor cofraj.
5.Intocmirea listelor cu cantitati,extrase,etc.
6.Se ofera training/pregatire specifice activitatii pe care candidatul va urma sa o efectueze.
7.Perspectiva de avansare profesionala.
8.Pachetul salarial si alte beneficii se vor discuta la momentul interviului.
9. Sunt disponibile 2 pozitii de inginer proiectant : 1 pozitie de inginer in cadrul biroului din Cluj-Napoca si 1 pozitie de inginer in cadrul biroului din Baia Mare.

O parte din proiectele noastre le puteti gasi pe: www.baergroup.ro

In peste 30 de ani de activitate, compania BURZO-CONSTRUCT impreuna cu grupul de firme BAER GROUP si BBW INGENIEURE, datorita profesionalismului si responsabilitatii, si-a creat un renume pe piata proiectarii constructiilor civile si industriale , satisfacand cele mai inalte exigente, prin adoptarea de solutii tehnice viabile, la standarde de calitate europene.

Obiectul de activitate este proiectarea structurala a constructiilor civile, industriale si arhitectura. La inceput compania reunea sub diverse forme proiectanti cu un vast background profesional, dobandit la institute specializate de proiectare. Astazi, in cadrul firmei lucreaza sub diverse formule peste 20 de proiectanti in cele doua birouri, din Cluj-Napoca si Baia Mare, personal cu experienta acumulata in activitatea de proiectare, la care s-au aliat tineri proiectanti, cu o reala dorinta de afirmare.

Creativitatea, ambitia si elanul tinerilor specialisti, coroborat cu maturitatea profesionala si moderatia proiectantilor cu experienta, conduc la elaborarea documentatiilor tehnice avansate, in concordanta cu normele tehnice actuale pe plan national si european.

Identitatea companiei este promovata de conceptul lucrului de calitate si de buna colaborare cu beneficiarii nostri.

Publicat 5 Sept. 2022 Reactualizat 3 Oct. 2022 Expiră 5 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.