Publicat 24 Feb 2019 | Expiră 27 Mar 2019

INGINER CONSTRUCTOR de santier

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent Universitatea Tehnica de Construcții;
- Experiența in execuție de minim 3 ani pe santier;
- Cunoștințe operare calculator(Office, Microsoft Project, Primavera Software, AutoCAD);
- Cunoștințe solide privind Legea nr. 10 / 1995 -Calitatea in Construcții si Normative in Construcții;
- Permis de conducere categoria B;
- Limba engleza nivel mediu;
- Stil de lucru: organizat, responsabil, conștiincios, spirit de observație;
- Persoana dinamica, energica cu ambiție de succes in cariera.

Descrierea jobului

  • Verifica si avizează documentele interne elaborate pentru lucrarea la care a fost desemnat:
- planul calitativ pe lucrare;
- procedurile tehnice de execuție aplicabile;
- programul de organizare a execuției lucrărilor (grafic de execuție, plan organizare șantier, grafic de asigurare cu forța de munca si cu utilaje);
- fise tehnologice de execuție;
- procese verbale necesare execuției lucrării: procese verbale de recepție calitativa, procese verbale de lucrări ascunse etc.
- asigura preluarea si însușirea documentației tehnice, contractuale aplicabile proiectului respectiv;
- participa la stabilirea soluției tehnologice optime de realizare a lucrărilor funcție de nivelul de calitate ce trebuie realizat, corespunzător cerințelor de complexitate si gradului de dificultate al proiectului tehnic de execuție, de dotarea tehnico-materiala si profesionala de care dispune societatea.
  • Elaborează un plan propriu de control al execuției lucrării, care va fi avizat de Inginerul Sef;
  • Întocmește un registru de evidenta a lucrărilor de construcții pe care le coordonează tehnic; completează la zi acest registru;
  • Participa la autorizarea continuării lucrărilor in faze determinante si semnează acest proces verbal;
  • Convoacă factorii care trebuie sa participe la verificarea lucrărilor in Faze Determinante ale execuției, asigurând condițiile necesare efectuării si întocmirii la zi a documentelor acestora, in scopul obținerii acordului I.S.C. local de continuarea lucrării;
  • Ia parte la toate Fazele Determinate impuse de Inspectoratul de Construcții si semnează Procesul verbal de faze determinante;
  • Coordonează activitatea de raportare la organele de control al statului;
  • Oprește execuția lucrărilor de construcții in cazul in care s-au produs defecte grave de calitate sau abateri de la procedurile de execuție prin constatările directe in cadrul controalelor efectuate sau prin sesizările persoanelor autorizate a efectua controale (proiectant, beneficiar, CTC);
  • Analizează buletinele de încercări primite de la laboratoare;
  • Oprește continuarea execuției lucrărilor cu produse la care a constatat neconformitati si dispune depozitarea lor pana la soluționarea neconformităților.

Descrierea companiei

Expirat
INGINER CONSTRUCTOR de santier  -  VALUE ACTIVE SERVICES

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles