INGINER CONSTRUCTOR CFDP

CONFER GROUP SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul ideal are urmatoarele studii, experienta, competente si abilitati:
  • Inginer absolvent al facultatii CFDP
  • Experienta de minim 5 ani in domeniul constructiilor
  • Carnet de conducere categoria B
  • Cunostinte operare PC
  • Capacitate de a lucra eficient sub presiune, proactivitate, adaptabilitate si flexibilitate
  • Abilitati de identificare si rezolvare a problemelor
  • Spirit de echipa, adaptabilitate sociala si abilitate de mediere a conflictelor
  • Gandire analitica, capacitate de multitasking

Descrierea jobului

Inginerul Constructor este responsabil pentru supervizarea zilnica a tuturor activitatilor din santier in vederea executarii proiectului in conformitate cu prevederile contractuale tehnico-economice: implementarea proiectului tehnic cu respectarea indicatorilor de timp si de buget.

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
  • Coordonarea activitatilor de productie din santier
  • Implementarea procedurilor de control al calitatii
  • Implementarea procedurilor de HSE
  • Interfata cu sectoarele mecanizare si achizitii in vederea asigurarii resurselor necesare pentru realizarea productiei
  • Rezolvarea problemelor de productie
  • Monitorizarea realizarii graficului de executie
  • Pregatirea rapoartelor pentru managementul companiei si pentru client
  • Interefata cu reprezentantii clientului si cu autoritatile
  • Motivarea personalului din subordine.
OFERIM: salariu motivant, bonusuri de performanta, masina de serviciu, contract pe perioada nedeterminata, oportunitatea de a se dezvolta in cadrul unei echipe de succes.

CONFER GROUP SRL (www.confergroup.ro) este de peste 18 ani un partener eficace, calificat, de incredere, care a oferit solutii pentru executia corespunzatoare a diverselor proiecte de geniu civil contractate.

Compania a implementat si mentine Sistemul de Management Calitate si Mediu in conformitate cu standardele EN ISO 9001/2015 si EN ISO 14001/2015, certificate de TUV Austria Cert GMBH .

Pentru executia lucrarilor de geniu civil , respectiv lucrari de constructii a cailor ferate de suprafata si subterane / constructia de poduri si tuneluri CONFER GROUP SRL detine Autorizatie de Furnizor Feroviar si Agremente Tehnice Feroviare , emise de Autoritatea Feroviara Romana (A.F.E.R.).

Personalul calificat, logistica si managementul eficient reprezinta avantaje competitive care ne-au ajutat sa ne dezvoltam operand intr-un domeniu specializat in care detinem cunostintele necesare pentru a elabora in perioade scurte de timp oferte tehnico-financiare in termenii ceruti de beneficiari si pentru a executa in totalitate un proiect cu seriozitatea conditiilor contractului de tip F.I.D.I.C. (International Federation of Consulting Engineers) si al normelor nationale / europene de achizitie publica de lucrari si prestari de servicii.

Domenii principale de activitate : lucrari de geniu civil, lucrari speciale de constructii, constructii de cladiri, lucrari de finisare.

Publicat 30 iun. 2021 Reactualizat 28 iul. 2021 Expiră 30 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos