Inginer constructii

Wood Structure 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Absolvent al Facultății de Construcții Civile, Industriale și Agricole;
- Experiență în utilizarea programelor de modelare 3D și 2D (Autocad, Allplan, Cadwork etc.);
- Persoană organizată, responsabilă și atentă la detalii;
- Abilități de comunicare;
- Spirit de echipă;

Descrierea jobului

- Întocmirea planșelor de producție în fabrică și a planșelor de execuție în șantier;
- Întocmirea listelor de cantități și a necesarului de material pentru Aprovizionare;
- Întocmirea dosarului de montaj structuri tip timber-frame cu detalii specifice;
- Întocmirea listelor de încărcare a elementelor prefabricate în camion + planșe dispunere elemente prefabricate în camion;
- Program full-time.

Beneficii:

- Implicarea în proiecte de anvergură;
- Posibilitatea de a vedea in timp real, in orice moment, proiectele lansate in executie in fabrica (birourile si fabrica sunt in aceeasi locatie)
- Formare și perfecționare continuă;
- Integrarea într-o echipă multidisciplinară;
- Salariu motivant în funcție de capacitate și cu posibilitatea de avansare;
- Echipă tânără care te va îndruma spre performanță;
- Bonuri de masă;
- Asigurare medicală la Rețeaua privată de sănătate Regina Maria.

Wood Structure este o firma pe piata comerciala din Romania din anul 2009, reprezentantii pe Transilvania ai Mitek Industries, o companie Americana, care a fost fondata in anul 1943 si care este membra a grupului Berksire Hathaway- Warren Buffett. Suntem producatori de sarpante (acoperisuri) industrializate, tot ce inseamna structuri de lemn, depozite, constructii industriale, hale industriale,constructii agricole, manejuri, case, mansarde, plansee. Se numesc sarpante industrializate, nu pentru ca sunt destinate doar halelor industriale, ci pentru ca sunt facute in proportie de 100 % in fabrica si nu pe santier. Pe santier se realizeaza doar montajul, cu echipe specializate. Lemnul este uscat si tratat. Putem oferi un sistem de izolare complet, ecologic, pe baza de fibre si rasini pentru a intregi structura naturala de lemn si pentru a beneficia de o locuinta verde.

Publicat 5 Sept. 2022 Reactualizat 19 Sept. 2022 Expiră 5 Oct. 2022