Inginer Constructii Proiectant (cu sau fara experienta)

JOBCONSULT SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Absolvent al Facultații de Construcții – proaspăt absolvent sau cu experiență
• Cunoștințe de limbă engleză la nivel conversational
• Cunoștințe privind desenul tehnic
• Cunoștințe de bază privind calculul static și rezistența materialelor, implicit calculul FEM
• Atitudinea pozitiva, spiritul de echipa și gândirea deschisa sunt puncte forte pentru angajare

Constituie un avantaj daca:
• Cunoașteti normative Europene de proiectare, în special Eurocod 3
• Cunoașteti unu program de modelare 3D BIM, preferabil TEKLA
• Aveti xperiență anterioară privind proiectarea structurilor metalice

Descrierea jobului

Pentru candidații fără experiență, angajatorul pune la dispoziție un program de training care să ajute la realizarea sarcinilor de mai jos.

• Implicare în calculul static;
• Calculul structural al îmbinărilor în program de analiza FEM;

• Modelarea structurilor metalice în programul Tekla Structures;
• Verificarea modelului în relație cu calculul static;
• Urmărirea arhitecturii și verificarea corelării cu modelul structural prim BIM;
• Verificare și coordonarea BIM a modelului structural în relație cu ARK RIBc RIE RIV;
• Propunerea soluțiilor tehnice și al îmbinărilor structurale în funcție de modelul static;
• Generarea și cotarea desenelor de fabricație în programul Tekla Structures;
• Desene de montaj;
• Asistență pe durata producției structurii. Discuțiile se vor purta cu fabrici din România sau strainatate;
• Asistență pe durata montajului structurii pentru eventualele întrebări tehnice;
Avantaje:
• Echipă tânără și un mediu de lucru profesionist
• Implicare în proiecte reprezentative
• Contact cu ingineri și arhitecți din alte țări
• Un mod de lucru diferit
• Posibilitate de evoluție în cadrul firmei de proiectare

*În portofoliul firmei Job Consult se mai regăsesc și următoarele job-uri: Project Manager, Inginer Construcții Execuție, Inginer Calitate.

Având o vastă experiență în domeniul recrutării și o îndelungată colaborare cu firme care activează atât la nivel național, cât și internațional, echipa Job Consult s-a format ca urmare a dorinței noastre de a inova procesul de selecție a candidaților și de a face schimbările necesare în acest sector al pieței locurilor de muncă.

Publicat 18 mai 2022 Reactualizat 15 iun. 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos