Publicat 21 Feb 2021 | Expiră 23 Mar 2021

Inginer Constructii Navale pentru productie

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Naval / Aeronautic, Inginerie, Constructii / Instalatii

Candidatul ideal

Soft skills:
-abilitati de comunicare;
-leadership;
-inteligenta emotionala;
-atitudine pozitiva;
-integritate: un om de cuvant, care isi respecta promisiunile, nu face favoritisme si spune adevarul;
-autocontrol – stapanirea emotiilor negative, mentinerea unei stari calme si oritentata spre solutii, absenta orgoliului care poate afecta activitatea, mentinerea unei conduite conform standardelor companiei, in fata angajatilor si a clientului;
-adaptabilitate;
-spirit de observatie;
-loialitate.

Hard skills:
-Constructii navale: tehnologia de fabricare a corpului navei – lucrari de asamblat sau montaj sectii de volum;
-Plan naval;
-Programe de proiectare navala;
-Planificarea si organizarea productiei;
-Eficientizarea productiei;
-Managementul fortei de munca;
-Managementul riscurilor.

Descrierea jobului

Minerva Navis S.R.L. angajeaza Inginer Constructii Navale cu experienta in productie.
Persoana angajata va oferi sprijin sefului de santier in activitatea de productie. II vor fi delegate anumite activitati: coordonarea unei arii de productie, redactarea unor rapoarte etc. Postul presupune munca de teren si de birou. Putem sa numim postul: Adjunct Sef de Santier.
Activitatea se va desfasura pe platforma santierului naval VARD Tulcea SA.

In aceasta colaborare, capacitatea de adaptare este esentiala. Persoana angajata va trebui sa se adapteze la standardele noastre in ceea ce priveste productia, resursele umane si relatia cu clientul.
Suntem dispusi sa conlucram pentru acoperirea unor eventuale lacune in cunostintele noului nostru coleg. Aici este importanta dorinta de dezvoltare personala si profesionala a persoanei angajate, in absenta careia nu se poate face nimic.
Credem in evolutie. Nu consideram catastrofala comiterea unei erori/greseli ci repetarea aceleiasi greseli.

Salarizare:
-intre 5000 si 7000 lei/luna, pentru inceput;
-o masa la pranz;
-cazare, daca este cazul;
-bonus lunar in functie de performanta; criterii: eficienta lunara a productiei, retentia de personal si altele;

Activitatea noastra este constructii navale la Tulcea si in strainatate.
Suntem o echipa de conducere tanara, foarte dinamica si focusata pe expansiune/cresterea cotei de piata, dar si pe o calitate inalta a serviciilor.
Valorile noastre sunt:
-Excelenta;
-Reciprocitate;
-Investitie in oameni.

In prezent coordonam 200 de oameni si in acest punct Seful de Santier de la Tulcea are nevoie de sprijin in activitatea de productie. In business, ceea ce a functionat la 100 de angajati, nu mai functioneaza la 200 si asa mai departe. Practic trebuie sa ne reconstruim, sa marim structura societatii, sa atragem oameni ambitiosi, care sa se regaseasca in valorile noastre.

Inginer Constructii Navale pentru productie  -  S.C. Minerva Navis S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles