Inginer Constructii Junior (constructii cladiri de birouri)

Genesis FM SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Experienta anterioara minim 1 an în Construcții civile;
  • Studii superioare tehnice - Facultatea de Construcții;
  • Cunoștințe PC: Autocad, MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Foarte bune abilități de comunicare și coordonare;
  • Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Urmărește derularea executiei proiectului în concordanță cu prevederile tuturor documentelor de proiectare, specificatiile tehnice si documentele contractuale;
  • Coordoneaza si urmărește buna execuție a lucrărilor încredințate către subcontractori, la termenele stabilite în funcție de graficele de execuție, și de îndeplinire a parametrilor de calitate;
  • Participă în șantier la ședințe pentru evaluarea stadiilor de execuție precum și pentru problemele care pot apărea;
  • Raportează orice tendință de deviație de la planul de proiect (calendar, calitate), menționând cauzele și propunând măsuri de rezolvare;
  • Întocmește documentele finale de recepție, pe faze și pe proiect;
  • Verifică lucrările ascunse și întocmeste procese verbale de lucrări ascunse;
  • Urmărește, pe parcursul proiectului, îndeplinirea cerințelor sistemului de asigurare a calității;
  • Urmărește executarea corectă a proiectelor, a tehnologiei de execuție și a condițiilor de calitate;
  • Planifică, verifică, organizează, controlează activitățile desfășurate în scopul realizării proiectului, împreună cu echipa de proiect;
  • Întocmește rapoarte săptămânale de informare, în legătură cu evoluția proiectului;
  • Verifică și aprobă situațiile de lucrări din punct de vedere cantitativ și calitativ;
  • Verifică corectitudinea proiectelor tehnice.

Beneficii:
  • Oferim pachet salarial atractiv (Tichete masa, Abonament medical, Prime Paste si Craciun + Bonus anual), urmând ca salariul să se negociaze în funcție de pregătirea/experiența candidatului.

Reprezentam un grup de firme 100% romanesc, sub denumirea de Genesis Property, renumit in piata dezvoltarii imobiliare, cu o experiență de peste 20 ani in plan local, ce am dezvoltat și deținem două dintre cele mai mari parcuri de birouri clasa A din București 👉 West Gate Business (bld.Preciziei) și 👉 Novo Park (Pipera).

Suntem, de asemenea, dezvoltatorul si administratorul primului campus privat studențesc din România West Gate Studios, ce cuprinde 925 de garsoniere și apartamente destinate închirierii, a unor spatii de cazare de 4 stele Studio One Accommodation Suites și a primei piscine exterioare (înconjurată de o pistă de alergare și rollerblading), prima piscina amplasată în cadrul unui parc de birouri din România – Crazy Pool.

Pe langa misiunea de a oferi ospitalitate de cinci stele pentru afacerile globale, suntem lideri în furnizarea celor mai bune servicii și experiențe pe care piața le poate oferi, atat chiriașilor, cat si angajaților noștri.
Astfel, crearea unui mediu de lucru plăcut și motivant pentru clientii si colegii nostri este una dintre prioritățile noastre.

Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.