INGINER CONSTRUCTII CIVILE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent de facultate cu profil tehnic (construcții, secția construcții civile, industriale si agricole);
Experiență în domeniul construcțiilor civile de minimum 2-3 ani;
Cunoașterea limbii engleze și germane nivel avansat (scris, vorbit);
Cunoașterea pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook) și a programelor de management de proiect;
Capacitate de organizare și planificare a activităților curente;
Personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică.

Descrierea jobului

Coordonează și supraveghează permanent lucrările de șantier aferente proiectului, din punct de vedere calitativ, cantitativ, asigură respectarea tehnologiei de execuție, aplicarea corecta a materialelor, respectarea graficelor de execuție, caietele de sarcini, respectiv efectuarea în conformitate cu reglementările tehnice în vigoare;
Pune în aplicare planul de acțiune stabilit și aprobat în condițiile stabilite;
Stabilește obiectivele săptămânale, lunare și periodice, conform planului de lucru stabilit;
Participa împreună cu proiectantul și executantul la trasarea generala a construcției și la stabilirea bornelor de reper;
Propune activități, metode și personal în vederea îmbunătățirii continue a proceselor și optimizării costurilor proiectului;
Întocmește rapoarte săptămânale cu privire la activitatea desfășurată și acțiuni corective necesare;
Participă activ în faza de determinare și la predarea lucrărilor (pentru fiecare etapă în parte), participă la întocmirea temelor de lucrări și a caietelor de sarcini;
Întocmește documentele aferente procesului de verificare prevăzute în norme și semnează documentele întocmite (PV în faze determinante, PV de lucrări ce devin ascunse etc.);
Studiază proiectul, caietele de sarcini, tehnologiile și procedurile prevăzute pentru realizarea construcțiilor, respectiv întocmește și actualizează cartea construcției aferente proiectului;
Verifica respectarea prevederilor legale cu privire la cerințele stabilite prin legea calității în construcții, în cazul efectuării de modificări ale documentației sau adoptării de noi soluții care schimba condițiile inițiale.

Pentru a înainta procesul de recrutare, vă rugam sa ne trimiteți un cv pe adresa office@stonegroupcorporation.com sau să ne contactați la nr. de telefon 0730 333 383.

Locatie: Germania
Publicat 4 oct. 2021 Reactualizat 1 nov. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos