de ani Fără Frică...

Publicat 14 Nov 2019 | Reactualizat 05 Dec 2019 | Expiră 14 Dec 2019

Inginer Constructii Civile

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză, germană
  • Peste 2 ani experiență în Constructii / Instalatii, Inginerie, Management, Proiectare civila / industriala

Candidatul ideal

Studii tehnice în domeniul construcțiilor;
-Minim 2 ani experiență în domeniu (inginer construcții civile, diriginte șantier, manager proiect fonduri europene etc.);
-Capacitate de planificare și organizare a activităților;
-Abilități de relaționare și lucru în echipă;
-Orientare spre rezultate;
-Abilitatea de a respecta termene limită;
-Limba Germana și Engleza – nivel avansat.

Descrierea jobului

-Coordonarea activitățile din cadrul proiectului supervizând direct echipele tehnice, consultanții și alți colaboratori implicați;
- Stabilirea relațiilor de colaborare pe termen lung cu partenerii, clienții, beneficiarii și finanțatorii proiectului;
- Pregătirea bugetul și cash-flow-ul proiectului pentru contractele finale în conformitate cu propunerea înaintată, cu comentariile beneficiarului și cu activitățile prevăzute a se desfășura în cadrul proiectului, asigurând resursele necesare bunei desfășurări a acestuia;
- Monitorizarea în timp a progresul atins față de obiectivele propuse și redactarea rapoartelor lunare către beneficiari cu respectarea datelor prevăzute în contracte;
- Asigurarea bunei comunicări în cadrul proiectului și altor departamente ale organizației, organizând periodic întâlniri cu echipa de proiect și prezentând proiectul celorlalte departamente;
- Rezolvarea problemelor apărute în realizarea proiectului și informarea la timp a echipei de management;
- Pregătirea de noi proiecte care valorifică expertiza existentă la nivelul organizației și rezultatele proiectelor anterioare;
- Îmbunătățirea stilului de lucru pentru a maximiza eficiența atingerii obiectivelor propuse;
- Evaluarea impactului proiectului și comunicarea către conducere;
- Stabilirea conform structurii organizatorice și a ROF, sarcinile și responsabilitățile personalului din subordine, în baza fișelor de post;
- Verificarea pontajul lunar pentru personalul din subordine și transmiterea către Departamentul de Resurse Umane;
- Exercitarea, permanent sau temporar, prin delegarea competentelor, acele atribuții specifice specialității sale, stabilite prin actul constitutiv al societății sau prin organul decizional statutar (AGA, CA) în sarcina reprezentantului legal;
- Exercitarea dispozițiilor date de superiorul ierarhic în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal.

Stone Group Corporation este un hub internațional al companiilor care acționează în diferite domenii precum sectorul construcțiilor, industria și agricultura. Cu origini care se întind din 1995, compania a devenit o organizație internațională cu operațiuni în Germania, Olanda, Irlanda și România.

Inginer Constructii Civile  -  sc Barak international srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles