Publicat 09 Mai 2019 | Reactualizat 08 Iun 2019 | Expiră 09 Iun 2019

Inginer constructii civile

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

MAURER IMOBILIARE angajează inginer construcții civile:

Cerințele postului:

  • Absolvent al Facultății de Construcții;
  • Experiență de minim 2 ani în construcții / execuție;
  • Excelente cunoștințe de utilizare a computerului MS Office, AutoCAD (mediu-avansat), ArhiCAD;
  • Limba engleză nivel mediu;
  • Prezență agreabilă, disponibilitate pentru lucru în condiții de stres;
  • Persoană meticuloasă, atentă la detalii;
  • Capacitate de coordonare;
  • Control calitate - finisaje interioare.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Menținerea legăturii cu șeful de șantier, arhitectul, comunicarea cu diferite părți ale proiectului în ceea ce privește procesul de construcție;
  • Întocmire devize, calculații preț;
  • Studiază detaliile de proiectare și documentația tehnică necesară pentru lucrările de construcție;
  • Coordonarea permanentă a relațiilor cu sub-antreprenorii și clienții;
  • Stabilirea unor relații optime cu clienții, pentru rezolvarea în timp util și în bune condiții a tuturor problemelor apărute pe parcursul desfașurării activității;
  • Răspunde pentru corectitudinea devizelor întocmite;
  • Ia măsuri pentru îndeplinirea normelor și graficului de lucru la modificările solicitate;
  • Asigură fișe, desene și alte documentații necesare modificărilor;
  • Urmarește implementarea modificărilor pe șantier.

Puteți depune CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa de e-mail:

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceştia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.
Nu vor fi luate în considerare candidaturile care nu vor îndeplini condiţiile minimale solicitate în specificaţiile postului.
Compania îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.

MAURER IMOBILIARE este o societate cu capital privat german, care şi-a început activitatea în construcţii imobiliare în anul 2005. Primul proiect imobiliar a fost realizat în Cluj-Napoca, un imobil cu 29 de apartamente, urmat de proiectul care ne reprezintă: Avantgarden Brașov. Complexul Avantgarden3 din Brașov prevede construcția a peste 3500 de unități locative, iar la Sibiu este în dezvoltare un proiect cu 1800 de apartamente.

Expirat
Inginer constructii civile  -  Maurer Imobiliare SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles