Inginer Constructii Civile si Industriale/ Sef Santier

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate - profil constructii civile si industriale;
  • Experienta in constructii minim 2 ani;
  • Cunostinte Ms Office, Autocad, Ms Project, Sistem Integrat;
  • Persoana activa, responsabila si foarte bine organizata;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de planificare si organizare;
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Disponibilitate la deplasare;
  • Carnet de conducere: cat.B.

Descrierea jobului

ICCO Facility Management isi mareste echipa de ingineri. Citeste toate detaliile si vezi daca te potrivesti!.
Hai in echipa noastra!

Inginer Constructii Civise si Industriale:
  • Coordoneaza activitatea sefilor de echipa si a muncitorilor pe santier;
  • Coordoneaza sub-contractorii necesari la lucrarile de executie;
  • Urmareste si coordoneaza lucrarile de executie, conform proiectului si specificatiilor tehnice, respectand bugetul;
  • Identifica si optimizeaza solutiile tehnice;
  • Intocmeste necesarul de materiale specifice fazei de proiect;
  • Intocmeste zilnic pontajul muncitorilor;
  • Planifica lucrarile de excutie precum si echipamentele si utilajele;
  • Intocmeste atasamente.
  • Verifica si valideaza atasamentele si situatiile de lucrari , facturile emise de suantepriza
  • Intocmeste documentatia de carte tehnica
Sef Santier:
  • Este responsabil pentru executarea calitativa si cantitativa a lucrarilor de constructii conform proiectului
  • Realizeaza controlul calitatii lucrarilor executate pentru a asigura un inalt nivel de calitate acestora;
  • Verifica, aproba graficul de executie si raspunde pentru respectarea acestuia;
  • Identifica si valideaza impreuna cu Departamentul Achizitii furnizorii de materiale pentru achizitiile majore si prestatorii de servicii;
  • Planifica, organizeaza si controleaza activitatea muncitorilor ICCO FM, dar si a subcontractorilor de pe santier;
  • Raspunde de realizarea lucrarilor de constructii conform cerintelor clientului (documentatie de executie, caiete de sarcini, planuri, etc..);
  • Raspunde de respectarea termenelor si cerintelor de calitate asumate contractual de societate;
  • Raspunde de coordonarea si verificarea subanteprenorilor;
  • Raspunde de mentinerea relatiei cu beneficiarul, reprezentantul acestuia, consultantul beneficiarului, cu dirigntele de santier si cu proiectantul proiectului;
  • Verifica optimizarea fortei de munca, a utilajelor fiind responsabil de costurile de executie (versus buget);
  • Verificarea realizarii documentelor de carte tehnica (PVRC, PVLA, etc.);

ICCO Facility Management este antreprenor general ce furnizează servicii complete pentru clădiri, dispunând de capabilități de construcție și renovare pentru proiecte industriale, comerciale și civile de tip Greenfield și Brownfield.

Viziunea companiei este de a deveni o prezență notabilă pe piața din estul Europei în serviciile de construcții industriale și facility management, fiind în top 50 firme de top din domeniul industrial.

Ducem la indeplinire obiectivele clientilor nostri, fiind un partener strategic.

Publicat 24 iun. 2022 Expiră 24 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos