Inginer Constructii Civile (Senior/Mid/Entry Level)

IM DESIGN STUDIO - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 10000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Absolvent al Facultății de Construcții – specializarea construcții civile.
Cunoștințe de bază în domeniul proiectării de construcții civile, dispus să învețe și să se adapteze cu ușurință cerințelor și solicitărilor.
Capacitatea de a lucra într-un colectiv, spirit de echipă, abilități de gestionare a taskurilor și de a corela informațiile primite de la celelalte specialități.
Persoana implicată, pozitivă și cu simț de răspundere, devotată în primul rând profesiei.
Abilități de comunicare în limba engleză.
Cunoașterea softurilor Ms Office, Excel, Autocad reprezintă un criteriu obligatoriu.
De asemenea, constituie un avantaj deținerea unui permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Senior Level

Realizarea proiectelor de inginerie structurală, coordonarea pe specialități și a documentelor aferente în toate fazele (SF/DALI, DTAC, PTH, DE).
Colaborează împreună cu colegii la realizarea celor mai eficiente soluții din punct de vedere funcțional, optimizarea structurii și găsirea soluțiilor potrivite.
Acordă în mod constant atenție detaliilor în scopul obținerii unor soluții adecvate contextului.
Coordonează o echipa de 2-3 colegi, în scopul îndeplinirii taskurilor și respectării deadline-urilor predării documentelor aferente.
Jobul implică proiecte atât la scară mare cât și mică, de la locuințe individuale, la construcții cu funcțiuni diverse ce pot varia de la clădiri publice, clădiri comerciale (retail), clădiri industriale și clădiri rezidențiale.
Desenează, modelează și realizează calculul strructural, asistă colegii la vizitele pe șantier, verifică și ajută la implementarea soluțiilor și gestionează sarcinile atribuite în timp util.
Menține în mod constant legătura cu verificatorii de proiect în scopul eficientizării soluțiilor propuse.

Entry/Mid Level

Asistă colegii la vizitele pe șantier, ajută la implementarea soluțiilor și gestionează sarcinile atribuite în timp util.
Desenează, modelează și asistă coordonatorul de echipă în îndeplinirea taskurilor și respectării deadlineurilor.

Beneficii

Salariu motivant, cu posibilități de renegociere după minim 6 luni.
Asigurare medicală în rețeaua medicală Regina Maria
Teambuilding-uri anuale
Programe de formare profesională

IM Design Studio este un birou de proiectare care activează în piață încă din anul 2015. Furnizăm soluții de proiectare pe toate specialitățile în colaborare cu alte firme, gestionând cu succes proiecte de mare amploare în diferite faze de proiectare.

La momentul actual dorim să ne extindem aria de expertiză prin inființarea unui departament special pentru proiectarea structurală. Viitorii candidați vor lucra în colaborare cu colegii de pe celelalte specialități, în procesul de proiectare a structurii de rezistență (structuri beton armat monolit, structuri metalice si structuri beton prefabricat).

Compania noastră realizează proiecte atât pentru mediul privat cât și pentru instituțiile publice, având în derulare la momentul actual un număr semnificativ de contracte
Publicat 23 apr. 2022 Expiră 23 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos