Publicat 18 Feb 2019 | Reactualizat 18 Mar 2019 | Expiră 21 Mar 2019

Inginer constructii civile/ instalatii

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Atentie! CV-urile trebuie sa contina poza.

SC AEON BUILDING SRL angajeaza ingineri constructii civile si ingineri instalatii pentru constructii cu experienta de minim 2 ani, atat pentru departamentul tehnic-ofertare, cat si pentru departamentul productie - executie lucrari.

Cerinte minime necesare pentru aceste posturi:
- cunostinte pachet office, program de devize, navigare internet;

Abilitati:
- Asumarea responsabilitatilor
- Rezistenta la sarcini repetitive
- Planificarea si organizarea operatiilor si activitatilor
- Pregatirea de materiale si rapoarte
- Deprinderea de a lucra in echipa

Descrierea jobului

Pentru postul de Inginer constructii civile/instalatii - dep. tehnic ofertare:
1. Intocmirea documentatiei de eligibilitate pentru licitatii;
2. Intocmirea documentatiei tehnico-economice (ofertare/licitatii);
3. Verificarea documentatiei de executie si intocmirea obiectiunilor privind necorelari intre proiect, documentatie economica si situatia din teren (NCS-NR);
4. Intocmirea situatiilor de lucrari, inclusiv masuratori;
5. Intocmirea si urmarirea fiselor limita;
6. Intocmirea cartilor tehnice;
7. Intocmirea graficelor de executie;
8. Participare si comunicare cu toti factorii implicati in desfasurarea proiectului (beneficiar, proiectant, organ de control, consultant, antreprenor, subantreprenor, furnizor, prestator de servicii).

Pentru postul de Inginer constructii civile/instalatii - dep. productie - executie lucrari:
1. Executarea lucrarilor in baza Autorizatiilor de constructie si a proiectelor de specialitate; intocmirea zilnica a jurnalului de santier;
2. Coordonarea permanenta a relatiilor cu subantreprenorii;
3. Respectarea graficelor de executie;
4. Gestionarea directa a materiilor prime, materialelor, combustibililor, mijloacelor fixe şi de inventar pe care le are punctul de lucru în dotare;
5. Organizarea, coordonarea si controlul activitatii administrative (aprovizionare, transport persoane, transport marfa) in cadrul punctului de lucru;
6. Verificarea calitatii lucrărilor pe timpul execuţei în toate fazele până la predarea spre beneficiar;
7. Urmarirea si verificarea calitativa si cantitativa a tuturor subantrepretorilor aferenti la punctul de lucru coordonat;
8. Tinerea evidentei, intocmirea rapoartelor si altor documente destinate conducerii, referitoare la activitatea desfasurata in cadrul punctului de lucru;
9. Respectarea termenelor de predare a documentelor;
10. Respectarea documentelor sistemului de management al calităţii implementat în cadrul organizaţiei şi căutarea de oportunităţi de îmbunătăţire a performanţei proceselor, activităţilor şi produselor;
11. Verificarea documentatiei de executie si intocmirea de obiectiuni privind necoreleri intre documenatia desenata, documentatia economica si cea din teren;
12. Intocmirea de documente primare pentru decontarea lucrarilor (antemasuratori);
13. Intocmirea documentelor pentru Capitolul B din Cartea constructiei.
14. Gasire de subcontractori pe categorii de lucrari

SC AEON Building SRL activeaza pe piata in domeniul constructiilor civile, industriale si agricole, oferind calitate prin intermediul tuturor serviciilor prestate.

Expirat
Inginer constructii civile/ instalatii  -  SC AEON BUILDING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles