Publicat 05 Iun 2019 | Reactualizat 19 Iun 2019 | Expiră 05 Iul 2019

Inginer constructii civile, industriale si agricole

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză, franceză
  • Peste 5 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Inginer constructii civile, industriale si agricole cu experienta in structuri metalice

Experienta
-minim 5 ani in cadrul sau in colaborare cu intreprindere de fabricatie structuri metalice
-cunostine de mediu industrial- industrie chimica, farmaceutica, petrol, hartie
-capacitate de concepe detalii, solutii si de adaptare in diverse ipoteze de lucru
-autonomie si acuratete in lucru, foarte buna exprimare grafica intr-o problema precisa

Cunoasterea limbii engleze este obligatorie insa si franceza va trebui invatata pe parcurs.

Programme folosite curent :
- Tekla Structures (de préférence) sau Advance Steel
- Robot – obligatoiriu (it must)
-Pack Office si Autocad 2D

- le/la candidat(e) possède une expérience de 5 ans minimum dans une entreprise de fabrication / montage de structures métalliques. (The candidate has an experience of 5 years minimum in a manufacturing and erection steel structure company).
- le/la candidat(e) possède une bonne connaissance du milieu industriel – structure d’usine (the candidate has a good experience of industrial plant – Industrial steel structure)
- le candidat doit être autonome dans le travail (autonomy at work)

Ideal candidate

Le candidat maîtrise les logiciels (The candidate control the software)
- Tekla
- Robot
- Autocad
Tout autre programme connu peut être un avantage (any other known program can be an advantage)

La connaissance de la langue Française est un plus (French language is appreciated)

Descrierea jobului

Cautam persoana responsabila de proiectarea intr-un birou de calcul, disponibila pentru relocare in
Franta, zona Rouen. Biroul este compus din inca un desenator in functie de volumul de munca.

Cerinte specifice :
-intocmirea notelor de calcul conform EUROCOD pentru structuri metalice cu ajotorul Robot 2020
-intocmirea planurilor de detalii de fabricatie si montaj in Tekla Structures (de preferat) sau Advance Steel
- relevee in uzine, participare la intalniri cu clientii si tinerea legaturii cu acestia pentru proiectele in
Curs.

Job description

Pour notre bureau d'études, - le/la candidat(e) sera responsable de la conception (1 à 2 personnes suivant la charge) – Manager of our design office (1 or 2 designer according to the workload)

il / elle sera en charge :
- de la réalisation des notes de calcul suivant Eurocodes (calculation notes according to the Eurocodes - Robot)
- de la réalisation des plans d’ensemble et de détail sur Tekla (design and fabrication drawings - Tekla)
- des relevés de cotes sur site / réunions client (checking on site / meeting with customers….)

- remuneration : 40 K€ to 48 K€ / year according to experience and graduate

Descrierea companiei

Company details

Entreprise de Construction Métallique basée en Normandie (The company is located in Normandy - North France)

Acteur dans le secteur de la Construction Métallique. Nos activités sont centrées sur les travaux neufs et la maintenance en milieu industriel pour les activités suivantes : Structures Métalliques, Chaudronnerie, Tuyauterie Industrielle
(Specialized in complex steel structure. Our activities : steel structures, metal works, piping works for industry)

have a look on our website : www.srtc-charpente.com

Inginer constructii civile, industriale si agricole  -  SRTC Constructions Métalliques