Publicat 14 Dec 2007 | Reactualizat 13 Ian 2008 | Expiră 14 Ian 2008

Inginer confectii - productie

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice;
Cunoasterea amanuntita a procesului de productie specific industriei textila;
Experienta de minim 2 ani in pozitii similare;
Capacitate organizatorică, spirit de echipa, capacitate de a lua decizii rapide şi corecte, iniţiativă, operativitate, creativitate, responsabilitate

Descrierea jobului

1. Pregatire serii zero de la receptie pana la livrare;
2. Verifica necesarului pe modele;
3. Verifica si urmareste intrarea de tesatura si auxiliare, anunta lipsuri si solicita data de livrare pentru minusuri
4. Asortare ata, efectuarea comenzilor de auxiliare necesare produsului (ata, saci plastic etc)
5. Pregatire comenzi(modele) ce urmeaza a fi lansate in productie, verificare necesar de tesatura, auxiliare;
6. Asigura documentatia tehnica a modelului, pregateste fisa tehnica si a foii de lansare (fisa de croit);traduce documentatia modelului primita de la clientul extern;
7. Urmarirea comenzilor (modelelor) pe liniile tehnologice, evolutia croitului zilnic
8. Corepondenta cu clientul extern, subproducatori(terti) si colaboratori (spalat, brodat etc.)
9. Legatura strinsa cu tehnicienii firmei;
10. Efectuarea necesarului de camioane, asigurarea ca marfa pleaca conform cerintelor clientului;
11. Centralizarea cantitatilor finale de incarcare si intocmirea packing-list;
12. Situatii finale client, decontari materii prime si auxiliare, termene de livrare
13. Verificarea stocurilor de ata si epuizarea acestora

Descrierea companiei

Important producator confectii imbracaminte dama in lohn

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Inginer confectii - productie  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles