Inginer chimist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 1800 - 2000 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Abilități, calități și aptitudini necesare: gândire logică, memorie, capacitate de analiză și sinteză, ușurință, claritate şi coerență în exprimare; punctualitate; corectitudine, tenacitate, seriozitate, abilitați de lucru în laborator

Descrierea jobului

Participă la acțiunile necesare derulării proiectelor de cercetare prin efectuarea de analize;
Elaborează articole/prezentări/postere pentru reviste și volumele unor manifestări științifice naționale și internaționale;
Participă la dezvoltarea/validarea/acreditarea metodelor de testare;
Prepară soluții/reactivi necesari pentru încercările din cadrul proiectului și înregistrează datele de preparare;
Participă la efectuarea analizelor fizico-chimice, face calculele privind raportarea rezultatelor, notează în caietul de lucru toate datele și rezultatele obținute în timpul efectuării încercării și evaluează performanțele metodei;
Efectuează încercările repartizate și operațiile din cadrul încercărilor repartizate spre execuție

GRANDE GLORIA PRODUCTION S.A, primul producator de servetele umede, lider pe piata din Romania, incepand cu 1993 producator de sapun lichid si detergenti,produse de patiserie, precum si convertor de produse de hartie, importator si distribuitor de articole de menaj si produse de patiserie.

Publicat 19 Apr. 2022 Expiră 19 Mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos