Publicat 03 Mai 2019 | Expiră 03 Iun 2019

Inginer chimist productie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

-Studii superioare tehnice - in domeniul chimiei industriale;
-Experienta minimum 3 ani in domeniu;
-Cunostinte Microsoft Office;
-Cunostinte SAP - reprezinta avantaj;
-Limba engleza- nivel mediu/avansat;
-Persoana organizata, responsabila si atenta la detalii;
-Bune abilitati de comunicare si inter-relationare;

Descrierea jobului

Verifica si se asigura de respectarea documentatiei tehnologice;
Colaboreaza pentru realizarea ritmica a sarcinilor de plan pe fiecare centru de lucru conform documentatieI tehnice de referinta;
Verifica atestarea utilajelor ( instalatiilor ) specifice procesului special;
Se asigura de atestarea / scolarizarea / perfectionarea operatorilor dedicati proceselor speciale;
Introduce date tehnologice in SAP;
Colaboreaza cu tehnologii la intocmirea de tehnologii de remediere / salvare;
Tine la zi harta de capacitate si definirea posturilor de lucru (masina, persoana sau capacitate POOL) inclusiv intretinerea operativa a numarului de capacitati disponibile, in vederea realizarii unei programari corecte a productiei;
Urmareste si corecteaza, in sectie, datele legate de mentenanta zilnica a instalatiilor, valabilitate AMC-uri, completare BM, etc;
Colaboreaza cu compartimentul tehnic, propune si pune in practica prin maistrii imbunatatirea proceselor tehnologice;
Face demersuri pentru evitarea repetabilitatii producerii de neconformitati / rebuturi prin : colaborare inginer tehnolog, participare la cursuri de perfectionare, etc ;
Asigura implementarea, functionarea si imbunatatirea continua a procesului de analiza si tratare a produsului neconform, de identificare a cauzelor, de stabilire si implementare a actiunilor corective / preventive necesare si de analiza a eficacitatii lor;

Beneficii:

-Tichete de masa (15 ron / tichet);
-Asigurare medicala privata;
-Transport asigurat;

Turbomecanica este unic producator de motoare cu turbine pentru aviatie, transmisii mecanice pentru elicopter si componente, cu peste 40 de ani de traditie in acest domeniu.

Compania aerospatiala desfasoara doua activitati majore: fabricarea de aerostructuri si intretinere/ reparatii pentru aeronave de transport civile si militare.

Misiunea companiei este de a dezvolta si de a furniza aceste produse si servicii la cel mai inalt nivel tehnologic, cu un grad rezonabil de independenta.

De peste 40 de ani compania integreaza oameni valorosi si le ofera sprijin in construirea unei cariere de succes.

Turbomecanica este situata in zona Militari - Bucuresti.

Expirat
Inginer chimist productie  -  Turbomecanica S.A.