Inginer CFDP Decontare Ofertare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Absolventi Facultate Constructii, specializare - CFDP
Experienta in asigurarea calitatii in domeniul constructiilor de drumuri.
Atentie la detalii, respectarea termenelor limita, indeplinirea obiectivelor, capacitati bune de organizare si planificare;
Cunoasterea aplicatiilor WinDev, CAD si Office, necesare in realizarea proiectelor
Abilitati de comunicare, abilitati de lucru individual cat si in echipa, capacitate de adaptare;
Experienta in intocmirea documentatiei tehnico-economice, planificarea lucrarilor de constructii si alocarea de resurse, si efectuare decontarilor la termen;
Cunoasterea legislatiei/reglementarilor specifice domeniului de activitate: autorizarea lucrarilor de constructii, normative tehnice.
Reprezinta un avantaj: cunostinte in realizarea documentatiilor la faza DALI/SF/PT
Reprezinta un avantaj: cunostinte de legislatie specifica si cunoasterea tehnologiilor de executie a lucrarilor, achizitii publice

Descrierea jobului

Planifică și organizează execuția lucrărilor, verifică realizarea lucrărilor cu respectarea ordinii de execuție stabilite, stadiul lucrărilor și încadrarea în termenele de execuție;
Planifică, urmărește și coordonează activitatea din șantiere.
Coordoneaza si supervizează activitatile din cadrul santierelor privind controlul calitatii si pregătirea/instruirea echipelor in conformitate cu standardele in vigoare si obiectivele companiei;
Studiază detaliile de proiectare și intocmeste documentatia aferenta lucrarilor executate si planifica lucrarile de constructii si alocarea de resurse corespunzatoare.
Intocmeste necesarul de materiale, resurse financiare, resurse umane si urmareste incadrarea costurilor in bugetul alocat.
Efectueaza deconturile necesare si asigura transmiterea lor la termen.
Intocmeste rapoarte de lucru și realizează situații de lucrări.
Menține legătura cu persoanele din cadrul firmei implicate in procesul de constructie.

EM PRIME CONSTRUCT SRL este una dintre companiile importante ce activeaza in domeniul constructiilor de drumuri si producerea de astfalt, cu experienta de peste 15 ani, ocupand un loc semnificativ pe piata romaneasca din acest domeniu.
Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos