Publicat 11 Mar 2020 | Reactualizat 09 Apr 2020 | Expiră 10 Apr 2020

Inginer Cantitati

3 posturi

Candidatul ideal

Pentru Divizia Proiecte Mari de Infrastructura a PORR Construct, cautam colegi noi care sa ocupe rolul de Inginer Cantitati, in santierele noastre din Giurgiu si Sibiu.

Candidatul ideal:
- Absolvent al unei facultati de constructii, preferabil Cai Ferate, Drumuri si Poduri;
- Experienta minim 3 ani intr-un rol de Inginer Cantitati;
- Bune cunostinte MS Office, AutoCAD;
- Limba engleza nivel conversational;
- Foarte bune abilitati de organizare si atentie la detalii;
- Abilitate de lucru cu cifre

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Intocmirea tuturor documentelor de cantitati in vederea finalizarii situatiilor interimare de lucrari;
- Studierea si folosirea documentatiilor primite de la proiectant (caiete de sarcini, planuri, memorii tehnice, fise de date);
- Realizarea masuratorilor lucrarilor, atat pe teren, la locul de punere in opera, cat si pe baza proiectelor de executie;
- Urmarirea lucrarilor executate, verificarea documentelor necesare decontarii, monitorizarea si supravegherea progresului lucrarilor;
- Calcularea costului proiectului;
- Pregatirea detaliata a preturilor unitare;
- Asigurarea verificarii si aprobarea situatiilor interimare de lucrari pentru subcontractori si prestatori servicii.

PORR Construct S.R.L. is part of the PORR Group, one of Austria‘s largest construction companies, with experience from 1869 and acts on the Romanian market as a competence center for all construction activities of the group.

PORR Construct S.R.L. became a powerful and successful Romanian company where the employees have career opportunities, stability and individual development chances in a safe and professional working environment. Our team concept is attracting dynamism, experience, loyalty and human capital open for challenges and future changes. Trainings and coaching will ensure the transfer of know-how and secure our company's position in a fast growing and competitive market.

Inginer Cantitati  -  PORR Construct SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles