Inginer Cantitati - Bucuresti

Somet S.A. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerințe:
- Absolvent studii superioare în construcții, preferabil Facultatea de Construcții Civile, Industriale și Agricole.
- Cunoștințe AutoCAD și Excel mediu-avansat.
- Cunoștințe tehnice despre materiale și tehnologii de aplicare.
- Persoană cu bune abilități de comunicare, negociere și lucru cu oamenii.
- Capacitate de analiză și sinteză.
- Atenție la detalii și abilitatea de a lucra cu termene scurte.
- Bune abilități de planificare și organizare a propriei activități și de rezolvare a problemelor.
- Persoană proactivă și orientată spre rezultate.
- Cunoștințe limba engleză - prezintă avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Studiază documentația tehnică desenată și scrisă.
• Întocmește și/sau verifică liste cu cantități.
• Face propuneri de cereri de clarificări de la proiectant, beneficiar.
• Pregătește documentația tehnică necesară furnizorilor și subcontractorilor pentru întocmirea unei oferte de preț.
• Transmite cereri de ofertă către furnizori și subcontractori.
• Ține legătura cu furnizorii și subcontractorii în vederea:
- transmiterii răspunsului la eventualele solicitări de clarificări;
- obținerii ofertelor de preț;
- clarificării ofertelor primite din punct de vedere tehnic și al prețului;
- stabilirii soluțiilor tehnice alternative.
• Întocmește comparative între ofertele primite.
• Caută noi subcontractori.

Înființată în 1991 cu capital integral privat, SOMET SA este o companie cu tradiție și experiență pe piața românească, specializată în lucrări mari de infrastructură subterană și cu vastă experiență în construcții civile.

Publicat 24 iun. 2022 Reactualizat 22 iul. 2022 Expiră 24 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos