Publicat 18 Dec 2014 | Reactualizat 18 Ian 2015 | Expiră 19 Ian 2015

INGINER CALITATE

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de colegiu sau facultate, de preferinta profil industrial;
- Minim 2 ani experienta profesionala intr-un post similar (in dept. Calitate) in industria auto (de preferat in linii de asamblare)
- Disponibilitate la program de lucru in 2 schimburi.
- Cunostinte bune de operare calculator.
- Limba engleza nivel avansat/ limba franceza poate constitui un avantaj.
- Cunostinte si/sau experienta tehnica este necesara.
- Familiar in lucrul cu instrumente informatice (Microsoft Outlook, Microsoft Excel, etc).
- Candidatul trebuie sa fie flexibil, adaptabil, sa dovedeasca team spirit si sa fie un bun comunicator.

Descrierea jobului

• Responsabil de calitatea in procesul de productie, sectia asamblare;
• Gestioneaza nonconformitatile interne aparute in procesele de productie;
• Cunoasterea standardului ISO/TS 16949 specific industriei automotive;
• Cunoasterea instrumentelor de analiza standard utilizate in industria automotive;
• Piloteaza QRQC-urile desfasurate pentru rezolvarea problemelor de calitate;
• Experienta in metodologia de solutionare a problemelor din domeniul calitatii;
• Realizeaza auditurile de proces si produs;
• Gestioneaza rapoartele 8D pentru neconformitatile din productie si reclamatiile client;
• Defineste, implementeaza si urmareste actiunile corective pentru nonconformitatile interne si reducerea scrapului intern;
• Gestioneaza sistemul de inregistrari si evidentiere a indicatorilor de performanta din calitate (ppm, Scrap);
• Gestioneaza produsele blocate datorate problemelor de calitate, inclusiv in sistemul ERP.

Beneficii:
• Salariul motivant;
• Prime si bonusuri anuale;
• Tichete de masa pentru toate zilele lucrate;
• Oportunitatea lucrului intr-un mediu competitiv, intr-un mediu multinational, intr-o companie automotive in dezvoltare;
• Oportunitati de dezvoltare profesionala;

Grupo Antolin is a leading multinational company in the development, design and manufacture of interior components for the automobile industry (Overhead, Doors, Seats and Lighting). A profitable, competitive company established in 25 countries in which more than 14,300 individuals provide their skills. Creativity, leadership and client satisfaction continue to be our core values today and are the best recipe for success in the future.
Grupo Antolin CML Innovative Technologies, is a multinational company, acting in the field of Lighting systems for automotive industry, having sites on 4 continents and customers as: PSA, Renault-Nissan, GM, Toyota, Volkswagen-Audi, Honda a.s.o
Due to our expansion in Eastern Europe we are opening an green-field plant in SIBIU, located in Western Industrial Zone.
www.grupoantolin.com

Expirat
INGINER CALITATE  -  Grupo Antolin Sibiu