INGINER CALITATE

DESLEECLAMA SOLUTIONS SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate in domeniul tehnic/textil;
- Experienta relevanta ca Inginer Calitate in domeniul industrial;
- Cunostinte solide de utilizare a instrumentelor si procedurilor de calitate: PFMEA,PPAP, APQP, Pareto, PDCA, 3D, 8D, 5Why, R&R etc.;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Cunostinte avansate de operare Microsoft Office (Excel);
- Excelente abilitati de comunicare si planificare, capacitate decizionala;
- Atentie la detalii.

Descrierea jobului

- Asigura calitatea produselor conform specificatiilor furnizate de client;
- Este parte in actualizarea/implementarea politicilor interne de asigurare a calitatii;
- Gestioneaza indicatorii de calitate (PPM, reclamatii , ranking..);
- Este parte in procesul de validare al mostrelor initiale;
- Gestioneaza tratarea neconformitatilor interne si externe prin metode specifice 3D, 8D;
- Urmareste implementarea masurilor corective si preventive;
- Realizeaza studii de repetabilitate si reproductibilitate (R&R);
- Realizeaza audituri interne, propune actiuni si urmareste implementarea si eficacitatea acestora.

Societatea DESLEECLAMA SOLUTIONS SRL este membra a grupului belgian BekaertDeslee, lider mondial in domeniul tesaturilor pentru saltele. Unitatea de productie din judetul Valcea a fost infiintata in anul 2011, inregistrand o crestere permanenta de la an la an, ca urmare a investitiilor efectuate de grupul belgian in cresterea si modernizarea capacitatilor de productie.

In prezent ne desfasuram activitatea in Parcul Industrial Budesti, la iesirea din Rm. Valcea, intr-un spatiu de productie modern, cu dotari si conditii de lucru la standarde europene.

Daca profilul tau profesional corespunde cerintelor postului si daca doresti sa faci parte dintr-un colectiv care imbina tineretea, dinamismul si experienta, te rugam sa ne transmiti CV-ul tau pentru a te cunoaste mai bine.

Publicat 8 Iun. 2022 Reactualizat 6 Iul. 2022 Expiră 8 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.