Inginer Calitate

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne dorim:
•Experienta minim 1 an in domeniu- avantaj domeniul electronic;
•Cunostinte IPC610;
•Cunostinte / experienta cu: FMEA, Control Plan, Ishikawa, Analiza Pareto, Raport 8D;
•Capacitatea de a lucra independent si proactiv;
•Orientare spre client;
•Capacitatea de interventie rapida si spontana in rezolvarea de probleme.

Descrierea jobului

Activitatea presupune:
•Analiza neconformitatilor din procesul de productie (cunostinte proces montaj – cauze posibile pentru aparitie defect, etape specifice proces montaj; proces automatizat montaj – premontaj, montaj final, testare end of line, verificare vizuala);
•Analiza pieselor neconforme, utilizand specificatiile prezente in documentatia tehnica;
•Gestionarea actiunilor de sortare din cadrul firmei;
•Gestionarea eficienta si conform a obiectivelor stabilite a materiei prime blocate datorita aspectelor calitative;
•Utilizarea corecta a programelor necesare bunei desfasurai a activitatii de calitate (Action Plan; Priority etc.);
•Rezolvarea problemelor interne privind calitatea produselor si cerintelor de la clienti;
•Redactarea documentatiilor si a rapoartelor necesare calitatii.

Oferim: Decont Transport;
Asigurare Medicala Privata;
Contract pe Perioada Nederminata.

Compania produce cutii metalice care găzduiesc componentele electronice interne și kituri, de la prima etapa(dezvoltarea produsului) pănă la producția în serie. Compania oferă asistenta în fiecare etapa a producței de kituri, cum ar fi modelarea metalelor, sudarea, vopsirea și asamblarea finală.

Produsele noastre sunt utilizate pe scară largă în mai multe domenii, cum ar fi comunicațiile, medicina, tipărirea digitală și industriile militare.

În Brașov suntem din 2015,ca parte a grupului R.H. LTD, care deține mai multe companii în Israel și în alte țări din strainanate.

Publicat 25 oct. 2021 Reactualizat 22 nov. 2021 Expiră 24 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos