Publicat 24 Aug 2021 | Reactualizat 21 Sep 2021 | Expiră 24 Sep 2021

INGINER CALITATE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne dorim alaturi de noi, intr-o echipa de succes, viitori colegi cu entuziasm si placerea performantei intr-o industrie speciala. Imparte deprinderi profesionale, dezvolta idei si preia responsabilitati la Alu Menziken ca: Inginer Calitate
Ca să te alături echipei ar trebui sa indeplinesti urmatoarele conditii:

  • Studii superioare
  • Experienta intr-o pozitie similara
  • Operare PC (Word, Excel, Powerpoint)
  • Limba engleza – nivel avansat
  • Disponibilitatea pentru a acumula cunostinte din domenii tehnice diferite

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Urmareste implementarea obiectivelor generale si specifice de calitate
  • Urmareste costurile cu non calitatea
  • Pregateste zonele de productie pentru auditurile clientilor si cele de sistem
  • Planifica si realizeaza audituri interne de validare start productie, proces, produs, stocuri, reclamatii
  • Asigura controlul documentelor in conformitate cu standardele de sistem implementate
  • Elaboreaza planuri de actiuni pentru imbunatatire calitate
  • Efectueaza instruiri periodice pe teme de calitate
  • Acorda sprijin departamentului productie pentru indeplinirea cerintelor de calitate
  • Reducerea costurilor provocate de defecte și de reclamatii
  • Optimizarea desfasurarii proceselor
  • Cresterea satisfactiei clientului
  • Participă la studii de fezabilitate pentru produse noi
  • Implicare activa in aprobarea procesului de serie
  • Efectueaza periodic evaluari de capabilitate (proces, masini, echipamente de testare)
  • Mentine comunicarea cu clientii și furnizorii pe teme de calitate
  • Intocmeste evaluari pentru clienti si pentru furnizori, le documenteaza si le comunica catre acestia
  • Verifica eficienta actiunilor corective implementate
  • Controleaza si supravegheaza costurile pentru corectii si reparatii
  • Da indrumari cu privire la aplicarea de masuri de autocontrol in probleme de calitate
  • Efectuează direct sau participă la auditurile de produs și de proces, în conformitate cu planul de audit;
  • Insoteste clientul la auditul de produs in vederea obtinerii aprobarii de fabricatie
  • Urmareste si mentine cerintele de siguranta a locului de munca si a protectiei mediului.

Alu Menziken Extrusion is a company of Montana Tech Components.

Alu Menziken Extrusion AG is a technology partner for complex extrusion press products which fulfil the highest demands on alloy characteristics, tolerances and surfaces. Our services comprise application-engineering, production and logistics. Alu Menziken Extrusion enjoys a reputation in the industry of being a niche provider that operates quickly and flexibly, and that is concentrated on specification-based applications in five divisions: Pneumatics, Automotive, Industry & Commerce, Construction, and Precision Machining. To our customers in various industries, where precision-engineered products are critical, we act as a direct-sales manufacturer with stocking warehouse capabilities, offering the shortest lead-time as possible. Alu Menziken AG encompasses Alu Menziken Extrusion in Switzerland, Alu Menziken Euromotive in Austria and Alu Menziken SRL in Mediesu Aurit, Satu Mare county, Romania. We strongly believe in our people and found our success investing in them, in their skills, abilities and potential. We believe in teamwork and continuous development as a key factor on the way to performance. The “right person in the right place” is one of our HR’s values, therefore we encourage talent and diversity of opinion and expression. At Alu Menziken, everyone can find not just a job, but an opportunity to build a proper career path, a way to assert and achieve full potential. We appreciate and focus, through all our actions, on quality and professionalism, performance and equal opportunities.

If you share our values, projects, goals and ambitions, you can be part of our team!

Expirat
INGINER CALITATE  -  SC ALU MENZIKEN SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles