Publicat 13 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

Inginer Calitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare tehnice
• Experienta in industria auto; experienta in domeniul calitatii constituie avantaj
• Cunostinte de limba engleza nivel avansat
• Abilitati de comunicare, organizare, spirit de echipa
• Capacitate de analiza, sinteza si initiativa
• Certificat de absolvire a cursului ISO / TS 16949:2009 (constituie un avantaj);

Descrierea jobului

• Analizeaza feed backul de la client, informeaza celelalte departamente si in caz necesar, se asigura de reunirea echipei multidisciplinare pentru elaborare raport 8D;
• Utilizeaza metode de analiza ca Ishikawa, 5Why, FishBone, Pareto;
• Coordoneaza activitatile de modificare datorate schimbarilor cerute de client sau non calitatii in intern si extern;
• Gestioneaza activitatile de sortare si verificare stoc intern si extern;
• Elaboreaza Planuri de control;
• Participa la elaborarea si actualizarea Process FMEA;
• Intocmeste documentatia necesara avizarii unui produs nou de catre client (PPAP);
• Participa la planificarea resurselor unui proiect nou in faza de prototip si preserie (APQP);
• Participa la studii de capabilitate in cadrul proceselor cheie (SPC);
• Analizeaza repetabilitatea si reproductibilitatea elementelor de masura si monitorizare;
• Asigura satisfactia clientului (OEM) prin comunicare, delegatii si imbunatatire continua;
• Raporteaza direct managerului de calitate;
• Participa la sedinte lunare la sediul clientului (Germania) pentru decizionare produse neconforme;

Lear Corporation is ranked #149 on the Fortune 500 with world-class products designed, engineered and manufactured by a diverse team of talented employees. As a leading supplier of automotive seating and electrical, Lear serves its customers with global capabilities while maintaining individual commitment. With headquarters in Southfield, Michigan, Lear maintains 257 locations in 38 countries around the globe and employs approximately 156,000 employees. Lear is traded under the symbol [LEA] on the New York Stock Exchange.

Expirat
Inginer Calitate  -  SC Lear Corporation Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles