Publicat 20 Mai 2019 | Expiră 20 Iun 2019

Inginer calitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Serios
Comunicativ
Apt pentru munca in echipa

Descrierea jobului

Sa realizeze analizele organoleptice, la toate produsele care se fabrica in cadrul unitatii, respectand stas-urile si legislatia in vigoare;
Sa realizeze examenul organoleptic la toate materiile prime achizitionate de unitate, necesare in procesul de fabricatie a produselor finite ;
Sa recolteze probe pentru determinari fizico-chimice, microbiologice destinate a fi trimise catre laboratoare de analize externe;
Sa recolteze la fiecare lot de fabricatie si sortiment contraprobe de produs finit;
Sa recolteze probe tehnologice de produse noi, conform instructiunilor primite;
Sa pregateasca produsele pentru examenul organoleptic in vederea realizarii sedintelor de degustari;
Sa recolteze si sa analizeze organoleptic apa potabila;
Sa realizeze teste de sanitatie rapida;
Sa intocmeasca si sa raspunda de corectitudinea urmatoarelor inregistrari:
Buletin de Analiza receptie materie prima proaspata;
Protocol monitorizare in timpul procesarii;
Fisa de preparare amestec;
Protocol de monitorizare in timpul ambalarii;
Evidenta contraprobe;
Buletin de analiza materii prime congelate;
Registrul evidenta igiena si apa potabila.etc.

Descrierea companiei

Fresh - Quality - Experience

Expirat
Inginer calitate  -  S.C. FRIGORIFER S.A. Tulcea

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles