Inginer calitate productie alimentara (junior)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate (Industrie Alimentara)
  • Experienta pe o pozitie similara min 2 ani intr-un laborator de productie, linie productie alimentara
  • Cunoastrea legislatiei sanitar - veterinare;
  • Abilitati comunicare
  • Cunostinte MS Office

Descrierea jobului

  • Organizarea activitatii privind asigurarea calitatii produsului finit
  • Identificarea deficientelor de calitate si tinerea in evidenta a abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora si stabilirea masurilor pt remediere;
  • Informari/ rapoarte pe linie HACCP
  • Participare activa la imbunatatirea Sistemului de Management al Calitatii si Sigurantei Alimentului;
  • Intocmirea documentatiei de executie (flux tehnologic, fise tehnologice, instructiuni de lucru) pentru operatii cu grade diferite de complexitate
  • Monitorizarea calitatii poduselor procesate din cadrul laboratorului de producție (pentru fiecare tura va exista un inginer productie)
  • Organizarea, coordonarea si supravegherea fluxului de productie
  • Responsabil cu productia si livrarea produselor la parametrii calitativi conform procedurilor
  • Controleaza procesul tehnologic din punct de vedere calitativ si cantitativ
  • Calculeaza necesarul de materii prime in vederea procesarii comenzilor

În 24 de ani de activitate și peste 20 milioane de pizze livrate, un lucru a rămas la fel: gustul. Pizza de la Jerry’s Pizza are un gust inconfundabil. Știi asta când deschizi cutia și te lovește aroma puternică, când observi blatul cu mălai, când ridici prima felie și, cel mai important, când o guști și știi că e făcută cu ingrediente de calitate. Știi că e de la Jerry’s Pizza. De aceea SE ȘTIE DINTR-O FELIE

Publicat 24 iun. 2021 Reactualizat 22 iul. 2021 Expiră 24 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos