Inginer Calitate-Metrologie

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala din industria automotive, Inginer Metrologie:

Candidatul ideal
  • Absolvent studii superioare tehnice;
  • Cunostinte de utilizare masini de masurat 2D si 3D;
  • Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara intr-o pozitie similara;
  • Cunostine metrologie – utilizare si reglare instrumente de masura si monitorizare si gestionarea acestora;
  • Abilitati avansate de intelegere a desenelor tehnice;
  • Cunostinte PPAP, FMEA, Plan de Control, 5S;
  • Abilitati dezvoltate de lucru in echipa, comunicare, si rezistenta la lucru sub presiune;
  • Reprezinta avantaj curs auditor intern conform ISO 9001-2015 si/sau IATF 16949:2016;

Monitorizeaza modul in care sunt respectate standardele de calitate si de metrologie in procesele de productie prin folosirea eficienta a echipamentelor si a materialelor din productie.
Creeaza toate documentatiile de calitate necesare pentru procesele de productie.
Ofera suport metrologic departamentelor de productie si inginerie.

Responsabilitati:
  • este responsabil de crearea tuturor documentatiilor necesare proceselor si a documentelor aferente pentru departamentul de calitate: plane de control, calibrari, R&R, matrici de polivalenta, ordine de aprovizionare pentru departamentul de calitate si alte cereri de servicii relevante pentru acesta;
  • intocmirea rapoartelor de metrologie si a rapoartelor specifice pentru piese si prototipuri;
  • interpretarea programelor 3D, atat cele interne cat si cele din alte surse;
  • programarea masinilor tridimensionale;
  • instruirea angajatilor din productie pe probleme de calitate, de metrologie si cu privire la utilizarea echipamentelor de control utilizate in procesele de productie;
  • administrarea documentatiei privind calibrarile, de determinarea nevoilor de calibrare a masinilor precum si de urmarirea stadiului proceselor de calibrare si a rezultatelor acestora
  • analiza R&R (reptabilitate si reproductibilitate);
  • este implicat in dezvoltarea planelor de control;

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 6 iul. 2021 Reactualizat 3 aug. 2021 Expiră 5 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos