Inginer Calitate in Industria Alimentara

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate în specialitate
- Industria Alimentară sau Managementul Calității;
- Persoana responsabilă, perseverentă, atentă la detalii.
- Experiența în domeniu minim 2 ani;
- Bune cunoştinte de utilizare a calculatorului în special: Word, Excel, Internet

Descrierea jobului

- Urmărește respectarea / îndeplinirea cerințelor de calitate precum și a cerințelor legislative.
- Verifică respectarea instrucțiunilor de lucru în toate etapele fluxului de producție și întocmește documentele specifice sistemului de control al calității pentru fiecare etapă.
- Răspunde de menținerea eficientă a sistemului de managementului calității al organizației;
- Elaborează / întocmește documente și fișe specifice în domeniul calității.
- Efectuează analize, evaluări și corecții ale proceselor și producției pentru alinierea acestora cu normele și procedurile în vigoare;
- Respinge produsele neconforme în toate fazele de fabricație și urmărește ca acestea să fie rezolvate în conformitate cu procedurile specifice;
- Participă la rezolvarea cu maxima operativitate a reclamațiilor aparute din partea clienților;
- Elaborează și aplică documentele sistemului calității.

Descrierea companiei

Primul producător de produse plant-based din Romania

Publicat 18 nov. 2021 Reactualizat 16 dec. 2021 Expiră 18 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos