Publicat 03 Apr 2018 | Reactualizat 01 Mai 2018 | Expiră 04 Mai 2018

Inginer Calitate Dezvoltare Furnizori - Oradea

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice (inginer) ;
  • Experienta profesionala in Calitate Furnizori de preferat in domeniul automotive ;
  • Cunostinte specifice de managementul productiei (gestiunea atelierului sau metode de productie);
  • Cunoasterea unuia dintre domeniile: asamblare, uzinaj, presaj, injectie plastica reprezina un avantaj;
  • Cunostinte bune de limba engleza; limba maghiara este un plus;
  • Capacitate de a lucra în echipe multidisciplinare;
  • Orientare catre rezultat;
  • Disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu.

Descrierea jobului

Rol: Contribuie la garantarea conformității pieselor livrate uzinelor din Grupul Renault conducând acțiuni din domeniul calitatii si/sau de proces industrial la furnizorii cu risc potențial, sau penalizari in faza Viața Serie.

Principale responsabilitati:

  • Realizează evaluări de riscuri si diagnostice de calitate si/sau proces la nivelul uzinelor furnizorilor din zona dedicata ;
  • Conduce demersuri de ameliorare a calitatii la furnizorii cu riscuri medii si majore pentru a diminua costurile si riscurile Calitate cat si pentru ameliorarea performantelor industriale;
  • Evaluează planurile de acțiuni propuse de furnizori ;
  • Controlează rezultatele Calitate ale demersurilor de ameliorare plus alertează si propune soluții in caz de deriva;

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Expirat
Inginer Calitate Dezvoltare Furnizori - Oradea  -  Grup Renault Romania