Publicat 13 Feb 2018 | Expiră 16 Mar 2018

INGINER CALITATE / CONTROLUL CALITĂȚII, Plymouth, Anglia

5 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

INGINER CALITATE / CONTROLUL CALITĂȚII (Quality Improvement Engineer)
Plymouth, Marea Britanie
Salariu de bază anual între £32,000 și £35,000.

Căutăm ingineri pentru controlul calității pentru o companie importantă cu sediul în Plymouth, Marea Britanie, care activează în domeniul producției. Aceștia trebuie să fie bine organizați, experimentați și motivați, capabili să lucreze într-un mediu de lucru cu ritm alert.

Candidatul ideal este reprezentat de acea persoană care are experiență în a atinge standarde de calitate impuse de clienți, care are capacitatea de a rezolva rapid problemele de calitate identificate în cursul procesului de fabricare, care poate efectua controale de calitate pe etape de producție asigurând astfel conformitatea cu procedurile companiei și care poate asigura cadrul pentru o dezvoltare continuă și o metodologie RFT (Right from the First Time).

NU se percep comisioane din partea noastră, costurile pentru recrutare sunt acoperite de angajator.

Candidatul ideal:

  • O bună cunoaștere a proceselor de producție / operaționale similare produsului companiei.
  • Experiență în practicile ingineriei și montajelor.
  • Calificări relevante / avantajoase în domeniile administrativ și tehnic (Excel, Word etc).
  • Capabil să citească și să interpreteze desene tehnice.
  • Onest, de încredere și motivat.
  • Capabil să lucreze prin inițiativă proprie.
Educație / Calificări:
  • City and Guilds 743 Quality Assurance sau echivalent.
  • Calificarea în controale interne reprezintă un avantaj.
  • Cunoștințele despre Lean Techniques reprezintă un avantaj.
  • Cunoștințele despre cerințele ISO 9001 Sisteme de Management al Calității reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Oferă asistență managementului pe toate liniile de producție prin efectuarea de controale de calitate pentru a se asigura că produsele și procesele se supun cerințelor Sistemului de Management al Calității (QMS) pentru fiecare etapă.
  • Analizează datele obținute în urma controalelor pentru a identifica zonele de risc și pentru a promova RFT-ul în aceste zone. Îi încurajează pe membrii echipei să adopte politica RFT și verifică dacă instrucțiunile de lucru afișate sunt corecte (instrucțiuni de utilizare a aparaturii, desene tehnice sau alte tipuri de informație).
  • Introduce date în Sistemul de Management al Calității pentru a asigura acuratețea datelor KPI. Identifică zonele care necesită un grad sporit de atenție.
  • Asigură verificarea datelor precise pentru problemele de calitate găsite. Inițiază acțiuni și asigură asistență pentru rezolvarea rapidă și identificarea problemelor de calitate de bază sau recurente și implementarea soluțiilor pentru evitarea recurenței.
  • Se asigură că defectele și problemele recurente sunt comunicate persoanelor potrivite.
  • Îl sprijină pe managerul sistemelor de calitate prin activități de îmbunătățire a Sistemului de Management al Calității.
  • Îmbunătățește constant procesele și procedurile de inspecție.
  • Analizează defectele raportate și situațiile de neconformitate cu instrucțiunile de muncă și oferă feedback în legătură cu recomandările pentru schimbări managerului sistemelor de calitate.
  • Acționează ca un reprezentant al departamentului calității furnizând informații și asistență colegilor în conformitate cu politica RFT.
Beneficii:
  • Salariu lunar între £2700 și £2900.
  • 21 zile concediu de odihnă plus sărbători legale.
  • Contract permanent.
  • Compania oferă asistență în privința cazării.
Dacă sunteți un inginer pentru controlul calității cu experiență și sunteți în căutarea unei noi provocări, atunci vă rog să aplicați utilizând un CV actualizat care să reflecte cele menționate mai sus folosind butonul “Aplică”.

Total Quality Recruitment nu este doar numele companiei, este idealul afacerii la care aspirăm zi de zi. Afacerea noastră se rezumă la servicii de calitate. Suntem conștienți că dacă nu putem reuși să furnizăm un serviciu care să se deosebească de cel al competiției și dacă nu putem genera valoare clienților noștri, atunci dezvoltarea se oprește.

Mediul de afaceri este plin de agenții de recrutare, toate căutând același lucru, toate dorind să umple posturile vacante ale companiilor cu candidați pe care pretind să îi aibă la îndemână. Noi suntem complet diferiți și complet transparenți. Nu lucrăm cu oricine și nici nu dorim să facem asta.

Lucrăm în parteneriat cu clienți care au încredere în noi, care ne ascultă și știu că se pot baza pe noi pentru a le furniza procesele, experiența și entuziasmul necesar pentru a-i ajuta să își satisfacă necesitățile în cel mai eficient mod. Considerăm că suntem diferiți deoarece clienții ne spun asta.

Expirat

INGINER CALITATE / CONTROLUL CALITĂȚII, Plymouth, Anglia  -  TQR Recruitment