Inginer c-tor departament Tehnic - Ofertare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate - Constructii Civile ( CCIA, CFDP, IE )
  • Cunostinte avansate de utilizare AutoCAD, MS Office
  • Experienta in ofertare / proiectare elemente prefabricate

Descrierea jobului

  • Analizeaza documentatia tehnica, partea scrisa si desenata;
  • Revizuieste si interpreteaza cerintele si desenele pentru a intocmi necesarul de materiale;
  • Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor; Pregateste ofertele si urmareste evolutia procesului de licitatie a proiectelor alocate;
  • Verifica/revizuieste desenele primite; Implementeaza si comunica orice modificare aparuta pe durata executarii proiectului, de ex. schimbari solicitate de beneficiar, proiectanti, modificari arhitecturale, etc.
  • Mentine permanent relatia cu Beneficiarul – Proiectantul – Managerul de Proiect – toate departamentele angrenate in realizarea proiectului si dezvolta impreuna cu acestia solutii de optimizare a consumurilor de materiale cuprinse in oferta;
  • Colaboreaza permanent cu beneficiarul si proiectantul pentru a oferi beneficiarului solutii optime si totodata pliate pe procesul de pregatire - executie a productiei specifice companiei;

ASA Cons Romania, membra a grupului Consolis - lider European in domeniul constructii, este specializata in proiectarea, producerea și asamblarea structurilor prefabricate din beton pentru proiecte de construcții nerezidențiale și rezidențiale.

Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 24 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos