INGINER C.F.D.P

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 1000 - 1600 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Inginer absolvent al facultatii de constructii, specializarea cai ferate drumuri si poduri, cu experienta in coordonarea activitatilor din santier;
Cunostinte necesare privind calitatea in constructii;
Cunoasterea legislatiei in vigoare din domeniul constructiilor sunt obligatorii;
Cunostinte cu privire la SSM, PSI, Protectia Mediului sunt necesare;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Persoana proactiva, orientata către rezultate;
Persoana cu bune abilitati de organizare, comunicare si planificare.

Descrierea jobului

-Organizeaza activitatile in santier si fronturile de lucru in vederea incadrarii in termenul de executie;
-Sesizeaza eventualele erori identificate in proiect si solicita proiectantului clarificari si/sau emitere de solutii tehnice;
-Verifica si aproba punerea in executie a materialelor in conformitate cu prevederile caietului de sarcini;
-Verifica situatiile de lucrari ale subcontractorilor din punct de vedere cantitativ si calitativ;
-Verifica proiectul si listele de cantitati ale acestuia si participa activ la intocmirea cererilor de oferta in vederea contractarii executiei lucrarilor;
-Asigura interfaţa cu beneficiarul in ceea ce priveşte activitatile de pe şantier, in scopul unei bune si rapide comunicări cu reprezentanţii beneficiarului in ceea ce priveşte derularea activitatilor de pe şantier;
-Asigura si este responsabil de gestionarea tehnica si operaţionala a activitatii lor de pe şantier, conexat cu aspectele organizationale de la fata locului;
-Propune soluţii si masuri adecvate, necesare unei bune execuţii si calitati a lucrărilor, precum si asigurarea durabilităţii acestora, ca urmare a experienţei sale profesionale, de natura tehnica, capabil sa contribuie cu plus valoare la implementarea contractului;
-Coordoneaza si supravegheaza subcontractorii in santier;
-Urmareste respectarea specificatiilor din proiectul tehnic de executie;
-Raspunde de gestionarea aspectelor tehnice si administrative ale santierului;
-Colaboreaza cu proiectantii, subcontractorii si institutiile statului indreptatite sa participe la verificari
-Tine evidenta activitatii zilnice de pe santier si intocmeste rapoarte saptamanale
-Asigură respectarea riguroasă a tehnologiilor de execuție și a instrucțiunilor privind exploatarea și întreținerea mijloacelor și uneltelor de producție, fiind responsabil de corecta și buna utilizare a tuturor utilajelor de pe șantierul său;
-Asigură controlul permanent al calității lucrărilor;
-Alte atribuții conform fișei postului.

Infiintata in anul 2002 S.C MIRON CONSTRUCT ofera o gama variata de servicii in constructia si intretinerea de drumuri si poduri, constructii civile si instalatii, producerea betoanelor industriale si rutiere, si inchirierea utilajelor de constructii.

Publicat 5 nov. 2021 Expiră 5 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos