Publicat 27 Sep 2019 | Expiră 28 Oct 2019

Inginer Autovehicule Rutiere

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice finalizate;
Experienta si cunostinte in intretinerea si repararea autovehiculelor;
Experienta minim 3 ani pe un post similar;
Persoana organizata, cu initiativa si capacitate de decizie si cu abilitati de prezentare, comunicare, coordonare si organizare;
Capacitate de analiza si sinteza;
Capacitate de lucru in conditii de stres si termene limita;
Permis de conducere categ. B
Disponibilitate pentru formare continua
sa aiba insusiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa aiba calitati psihice necesare (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare etc.);
sa nu aiba antecedente penale
sa fie apt din punct de vedere medical

Descrierea jobului

Este responsabil de indeplinirea activitatilor de proiectare, cercetare, si coordonare a productiei, intretinerii si coordonarii de masini, echipamente si sisteme auto.
Sa identifice principalele caracteristici ale sistemului/ procesului supus evaluarii, alegerea metodei de evaluare si stabilirea instrumentelor de lucru
Sa ofere consultanta clientilor
Sa deschida si sa inchida comenzi
Sa normeze munca
Sa intocmeasca devize
Sa coordoneze direct productia de masini, echipamente si sisteme auto
Sa coordoneze si sa ofere consiliere pentru activitatea de functionare, intretinere si reparare a masinilor, echipamentelor si sistemelor auto
Sa ofere consiliere cu privire la aspectele mecanice ale materialelor, produselor sau proceselor
Sa ofere consultanta pentru servicii de reparatii
Sa se ocupe de comanda pieselor
Sa urmareasca lucrarile de reparatii
Sa faca inspectia auto la finalul reparatiilor
Sa urmareasca starea tehnica a mijloacelor de transport si anuntarea sefului direct la sesizarea unor defectiuni;
Sa intocmeasca documentele necesare pentru evidentierea interventiilor efectuate si predarea la timp catre compartimentele autorizate;
Sa execute si alte sarcini conform specificului locului de munca solicitate de seful direct sau de conducerea companiei
Sa intocmeasca documentatia de instalare, executie si intretinere pentru lucrarile avute in executie;
Sa intocmeasca documentatia tehnica
Sa realizeze proiecte de variante constructive pentru omologarea de echipamente si masini când este cazul
Sa aiba capacitatea de organizare a locului de munca
Sa participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei
Sa fie cinstit, loial si disciplinat, dând dovada in toate imprejurarile de o atitudine civilizata si corecta fata de toate persoanele cu care vine in contact;
Sa respecte cu strictete regulile de protectie a muncii si P.S.I. din obiectivul unde desfasoara serviciul;
Sa acorde ajutor, atât cât este rational posibil, oricarui alt salariat, aflat intr-o situatie de pericol;
Sa-si insuseasca si sa respecte normele si instructiunile de protectie a muncii si masurile de aplicare a acestora;
Sa aduca la cunostinta de indata administratorului accidentele de munca suferite de propria persoana sau de alti angajati;
Sa coopereze cu persoanele cu atributii specifice in domeniul securitatii si sanatatii in munca, atât timp cât este necesar, pentru realizarea oricarei sarcini sau cerinte impuse de autoritate competenta pentru prevenirea accidentelor si bolilor profesionale;
Sa refuze intemeiat executarea unei sarcini de munca daca aceasta ar pune in pericol de accidentare sau imbolnavire profesionala persoana sa sau a celorlalti colegi
Sa informeze de indata administratorul despre orice deficienta constatata sau eveniment petrecut;
Sa execute alte activitati in legatura cu indeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept

Compania Industriala Grivita SA - Cel mai mare producator de Autobuze si Maxi-Taxi-uri din Romania

Expirat
Inginer Autovehicule Rutiere  -  SC COMFORT PROVIDER SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles