de ani Fără Frică...

Publicat 26 Ian 2016 | Expiră 27 Feb 2016

Inginer Automatist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Detine cunostinte temeinice de automatica, programarea calculatoarelor, programarea robotilor industriali, celule de fabricatie;
A finalizat studii de licenta, de master, sau de lunga durata (4 - 5 ani in raport cu profilul urmat) sau de doctorat;
Cunoaste foarte bine limba engleza (minim B2);
Are abilitati practice;
Are abilitati de comunicare;
Are inclinatii spre cercetare;
Este atras de activitati prin care interactioneaza direct cu oamenii (experienta de lucru este un avantaj).

Descrierea jobului

Va oferim un loc de Inginer automatist in cadrul unui proiect de cercetare in cadrul Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca;
Salariu atractiv;
Posibilitatea efectuarii stagiului doctoral in robotica in paralel cu derularea proiectului;
Formare profesionala si indrumare constanta din partea conducatorului de proiect si a echipei de cercetare;
Satisfactia de a participa la implementarea unor cercetari relevante la nivel montial, in colaborare cu parteneri din strainatate;
Rog persoanele care doresc sa candideze sa trimita un CV detaliat (format Europass) si o scrisoare de intentie pe adresa doina.pisla@mep.utcluj.ro pana cel tarziu la data de 29 februarie 2016.

Centrul de cercetare CESTER (www.cester.utcluj.ro) este una din structurile cu excelenta în cercetare din cadrul Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca, in cadrul caruia, candidatul admis isi va desfasura activitatile curente;
Echipa de cercetare deste dinamica si competenta formata din personal inalt calificat in domeniul ingineriei;
Domeniul principal de cercetare: Roboti paraleli, roboti medicali, roboti pentru servicii si mecatronica;
Dotare a laboratoarelor de ultima generatie in domeniul IT, Robotica pentru aplicatii industriale si medicale, dispozitive haptice, statii grafice, softuri de proiectare asistata de calculator, softuri de programare etc.
Contracte de cercetare nationale si internationale in derulare.

Expirat
Inginer Automatist  -  S.C. MOCSENA S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles