INGINER AUTOMATIST

ROFA CONTROLS ROMANIA SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul automatizarilor industriale
  • Cunostinte in automate programabile (PLC), TIA Portal (Siemens), Step 7
  • Cunostinte in domeniul electric (EPlan)
  • Cunostinte despre convertizoare electrice (SEW,LENZE,SIMATIC) parametrizare + diagnoza
  • Cunostinte de limba engleza (nivel avansat)
  • Cunostinte de limba germana (constituie avantaj)
  • Disponibilitate pentru deplasari in strainatate
  • Flexibiliate
  • Domiciliul in Timisoara sau in zonele alaturate

Descrierea jobului

Sarcinile dumneavoastra:
  • Punerea in functiune a conveioarelor
  • Testare echipamente electrice automatizate
  • Asistenta tehnica dupa punerea in functiune
  • Participarea la desfasurarea proiectelor in tara si in strainatate
  • Participarea la intocmirea documentatiilor

Se ofera:
  • Salariu atractiv cu posibilitatea de majorare in functie de activitatea desfasurata
  • Transport si cazare in mod grauit in cazul deplasarilor in strainatate
  • Diurna pe toata perioada deplasarilor in strainatate
  • Bonusuri pentru concedii de odihna

ROFA CONTROLS ROMANIA SRL cu sediul in Timisoara, subsidiara a grupului ROFA INDUSTRIAL AUTOMATION AG cu sediul in Kolbermoor(DE), a fost infiintata la sfarșitul anului 2012.

Pentru a satisface nevoile clientilor cu un nivel optim de servicii a fost infiintat noul business „ROFA Controls“ acoperind toate sarcinile de development dupa vanzari, de la producerea si testarea unitatilor de comanda cu care sunt echipate conveioarele pana la :

• Inginerie software si hardware

• Cercetare, dezvoltare si fabricatie sisteme de siguranta pentru cutiile de comanda

• Montaj electric / mecanic la beneficiar

• Punere in functiune sisteme

• Documentatie de proiect / intretinere / executie

• Piese de schimb

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.