Inginer Automatist

LA LORRAINE SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare, specialitatea Automatica si Calculatoare sau Inginerie electrica;
Experienta in intretinere electronica/automatizari si electrica
Bune cunostinte de de limba engleza;
Abilitati de comunicare, organizare;
Initiativa proprie, spirit analitic, gandire logica;
Operare PC: MS Office, programe de baze de date;

Descrierea jobului

Comunica cu managerul de intretinere mecanica si managerul tehnic in ceea ce priveste planificarea si realizarea intretinerii echipamentelor si instalatiilor altele decat cele de productie.
Participa la planificarea si organizarea intretinerii echipamentelor electrice si electronice pentru toate liniile de productie, inclusiv si sectorul asigurare utilitati.
Se ocupa de planul de verificare si / sau calibrare al instrumentatiei si aparaturii de control in linie si se asigura ca este actualizat permanent.
Verifica si se asigura ca echipamentele din zona PCC-urilor functioneaza corect (detectorul de metale, verificari periodice).
Se asigura ca piesele de schimb critice din punct de vedere electric si de automatizari pentru echipamente si instalatii sunt identificate si disponibile.
Se asigura ca lucrarile de intretinere si reparatii ale echipamentelor electrice si electronice sunt efectuate in concordanta cu instructiunile, procedurile si manualele de operare si intretinere respectand standardele de calitate ale proceselor si produselor.
Se asigura ca informatiile referitoare la performantele echipamentelor sunt comunicate in mod efectiv si eficace celor implicati.
Se asigura ca planurile de intretinere specifice (electric si electronic) sunt realizate si corelate cu planul de productie.
Se asigura ca problemele referitoare la intretinerea echipamentelor si instalatiilor electrice si de automatizari din departamentul de productie si din sectorul furnizare utilitati sunt rezolvate la timp si in conformitate cu criteriile de calitate stabilite.
Asigura suport si instruire pentru utilizarea si verificarea functionarii detectoarelor de metale atat pentru tehnicieni cat si pentru operatorii liniei.

La Lorraine Bakery Group (LLBG) este o companie 100% belgiană deținută de o familie cu peste 80 de ani de experiență în sectorul morăritului și al panificației. În fiecare zi, peste 4.000 de angajați entuziaști creează și vând produse de panificație de înaltă calitate în întreaga lume către consumatori, comercianți cu amănuntul și sectorul serviciilor alimentare din peste 25 de țări. Oamenii noștri sunt inima și sufletul companiei noastre. Împreună, suntem LLBG. Condus de pasiunea comună pentru produsele noastre și dedicat valorilor noastre. Tot ceea ce coacem și vindem este un produs al muncii noastre în echipă. Și clienții noștri gustă diferența, în fiecare zi.
Publicat 12 oct. 2021 Reactualizat 9 nov. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos