Inginer Automatist

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, companie producatoare de materiale de constructii  un Inginer Automatist in Hoghiz.

Cerinte:

• Absolvent de studii superioare tehnice: Facultatea de Automatica si Calculatoare;
• Experienta profesionala minim 2 ani in domeniul automatizarilor;
• Experienta de lucru relevanta cu echipamente industriale automatizate;
• Experienta si cunostinte in diagnoza si configurare echipamente automatizari PLC
• Cunostinte scheme electrice tablouri de automatizari;
• Cunostinte protocoale de comunicatie industriala;
• Cunostinte aplicatii si platforme specifice in domeniul automatizarilor;
• Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu;
• Cunostinte operare PC: Microsoft Office.

Responsabilitati:

• Planificarea activitatilor de reparatii si modernizari electrice din fabrica, asigurand cresterea fiabilitatii utilajelor;
• Participarea la analiza, proiectarea, programarea, testarea, implementarea si intretinerea software-ului de aplicatie a sistemelor de automatizare cu PLC;
• Elaborarea soluțiilor tehnice și  realizarea documentației specifice proiectelor;
• Intreținerea, parametrizarea și optimizarea utilizarea echipamentelor și utilajelor;
• Elaborarea instrucțiunilor de lucru și  de întreținerea  utilajelor și echipamentelor;
• Responsabil de asigurarea celui mai bun nivel de performanta al echipamentului uzinei prin vizite si planificari pe linie electrica si automatizari;
• Respectarea conditiilor de calitate, securitate si sanatate in munca, protectia mediului,la efectuarea lucrarilor de reparatii cu contractanti pe linie electrica.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 6 iul. 2021 Reactualizat 3 aug. 2021 Expiră 5 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos