Publicat 18 Oct 2019 | Expiră 09 Nov 2019

Inginer automatist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Tanar absolvent cu studii superioare tehnice profil: automatica si informatica aplicata, electronica, calculatoare si tehnologia informatiei.
- Cunostinte de baza – electrotehnica;
- Cunoasterea unui limbaj de programare (ideal c/c++/c#);
- Cunostinte baze de date (SQL/MySQL etc);
- Cunoasterea pachetului de aplicatii Microsoft Office;
- Permis de conducere cat. B;
- Cunostinta de limba engleza cel putin nivel mediu;
- Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate pentru puneri in functiune;
- Deschis unui proces de invatare si perfectionare continua.

Descrierea jobului

- Participa la orele de instruire/cursuri organizate in cadrul firmei;
- Dezvolta si implementeaza aplicatii software PLC/SCADA/HMI/RTU din mediul industrial;
- Lucru cu echipamente hardware si tehnologii IT noi: servere, calculatoare industriale, software industrial;
- Pune in functiune la sediul clientului sistemele de automatizare realizate (hardware si software).
- Parametrizeaza echipamente de camp (senzori, traductori, dispozitive smart, etc);

BENEFICII
- Salariu fix + beneficii la realizarea lucrarilor;
- Specializare continua in domeniu;
- Tichete de masa;
- Program de lucru flexibil;
- Punct de lucru modern si central.

SC AEG COMMISSIONING SRL (www.aegcom.eu www.scadacloud.ro) - firma specializata in proiectarea, dezvoltarea si punerea in functiune a sistemelor de automatizare aferente diverselor procese industriale. Societatea are aplicatii in diverse industrii: siderurgica, petrol, auto, chimica, tratare a apei, celulozei si a hartiei, alimentara, agricultura etc.

Expirat
Inginer automatist  -  AEG COMMISSIONING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles