Publicat 17 Mai 2018 | Reactualizat 24 Mai 2018 | Expiră 16 Iun 2018

Inginer Automatist Sisteme Vision

2 posturi

Candidatul ideal

Pozitiile disponibile sunt: 1 pozitie internship si 1 pozitie fixa.

- Studii superioare - în curs sau finalizate - în domeniul automatizări, inginerie electrică sau mecatronică;
- Cunoștințe de bază în programare (PLC, instrumente de afișaj, control roboți);
- Cunostinţe de bază desen tehnic şi prelucrare imagine;
- Aptitudini organizatorice, flexibilitate în ceea ce priveşte organizarea timpului;
- Persoană orientată spre rezolvarea problemelor, punctuală, dinamică, capabilă să stabilească priorităţi, serioasă şi deschisă la idei noi;
- Cunostinţe limba engleză, nivel mediu.

Avantaje
- Experienţă într-un post similar sau în departamentul tehnic al unei firme din domeniul automotive;
- Cunostinţe limba germană;
- Spirit de iniţiativă si abilităţi de luare a deciziei.

Descrierea jobului

- Asigurarea suportului necesar pentru realizarea sistematică a activităţilor de mentenanţă pentru sistemele VisiControl, Keyance, Wenglor;
- Sarcini în proiectele noi de automatizări în ceea ce priveşte programarea sistemelor VisiControl, Keyance, Wenglor;
- Responsabil Software şi Hardware VisiControl;
- Responsabil de sistemele de verificare optică VISI Control şi Keyance;
- Suport pentru realizarea producţiei la standardele cerute de calitate;
- Optimizarea proceselor la liniile de sudură;
- Intervenţii / reparaţii în timpul proceselor de producţie;
- Testare soluţii moderne în domeniul vision;
- Respectarea regulilor de protecţie a muncii;
- Respectarea reglementărilor 5S;

Oportunităţi
- Posibilitatea de a lucra într-o companie multinaţională cu tradiţie în domeniul automotive, prezentă la nivel mondial;
- Dezvoltare profesională în cadrul unei echipe tinere cu experienţă vastă în industria auto şi a echipamentelor automatizate;
- Pregătire profesională de specialitate;
- Pachet salarial atractiv.

Grupul Eckerle a fost înfiinţat în 1968 şi este prezent la nivel global cu unitati de producţie în Germania, Europa de Est, Asia şi America de Nord. Principala noastra competenţa este asamblarea sistemelor de perii pentru electromotoare, producând anual mai mult de 110 milioane de astfel de sisteme. Divizia noastră de automatizare concepe, proiectează şi construieşte cele mai diverse soluţii pentru aceste produse, de la atelierul simplu manual până la instalaţii complexe de producţie. Alte competenţe sunt în producţia de piese complexe de material plastic şi prelucrarea CNC. Fiecărei provocări în domeniile noastre: automotive, automatizare, tehnica materialelor plastice şi prelucrare CNC - avem: ÎNTOTDEAUNA O SOLUŢIE. Provocaţi-ne, ne bucurăm!

Inginer Automatist Sisteme Vision  -  SC ECKERLE AUTOMOTIVE SRL