Inginer automatist service

GLOBAL TECH SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul participa in mod direct la instalarea, intretinerea si repararea echipamentelor si utilajelor din portofoliul firmei, local la sediul firmei sau la sediul clientilor (in intreaga tara)

Candidatul ideal:

- Studii superioare tehnice (electrotehnică, electronică, automatică, mecatronică);
- Experiență minim 1 an pe un post tehnic – preferabil profil electric sau sisteme automate;
- Cunoștințe despre principiile de funcționare a sistemelor electromecanice, de comanda, achiziție de date, telecomunicații;
- Experiență 3 ani in sisteme automate (preferabil mentenanță industriala);
- Cunoștințe avansate de tehnica de calcul (sisteme de operare, TCP/IP);
- Cunoștințe avansate de sisteme cu reglaj automat, metode clasice de automatizare (relee, bucle, cicuite digitale) si sisteme cu PLC;
- Cunoștințe elementare de programare a sistemelor automate;
- Reprezintă un avantaj cunoștințele despre: mecanică generala
- Atenție la detaliu, ordonat în gândire;
- Rezistent la stres, capacitatea de lua decizii sub presiune.
- Permis de conducere.

Pot constitui avantaje:

- autorizat ANRE

Descrierea jobului

- Asigură mentenanță pentru sistemele de electroalimentare de urgenta (UPS-uri, grupuri electrogene, stabilizatoare de tensiune, etc)
- Colaborează cu colegii pentru efectuarea mentenanței echipamentelor care au sisteme de automatizare ( sisteme AAR, sistem UPS)
- Asigură sau oferă suport pentru realizarea mentenanței corective în funcție de priorități si de sesizările primite;
- Urmărește realizarea mentenanței preventive în funcție de planurile de mentenanță.
- Oferă soluții de imbunătățire a sistemelor si echipamentelor;
- Verifică rapoartele de incident, fisele de mentenanță, colaborează cu dispeceratul si alți sefi de departament;
- Oferă suport în activități conexe – întocmire situații de lucrări, stabilirea de direcții de lucru;
- Răspunde prompt solicitărilor în regim de urgență,în afara orelor de program.

Beneficii oferite:

- un salariu motivant pentru o activitate interesanta si dinamica, la varful tehnologiei in domeniu;
- bonificatii in functie de performantele proprii si ale echipei si premii pentru indeplinirea targetelor;
- instruire in tara si in strainatate
- posibilitatea de a dezvolta o cariera tehnica de succes, intr-o companie dinamica, in plina dezvoltare;
- cazare si diurna asigurata pentru deplasarile din tara;

Descrierea companiei

Dezvoltarea unei cariere de succes la Global Tech

Convingerea noastra este ca oamenii stau cu adevarat la baza oricarei afaceri de succes! Fata de multi altii, la Global Tech NU privim oamenii ca pe niste active (“assets” – cum se lauda unii) – altfel spus, ca pe niste mijloace fixe de la care asteptam randamente, amortizare si ROI, noi privim oamenii ca pe niste pasive fata de care avem o datorie! Investim permanent in formarea si instruirea oamenilor nostri si ne straduim sa le asiguram toate conditiile ca ei sa-si manifeste creativitatea si initiativa. Incurajam creativitatea in orice domeniu, de la vanzari pana la logistica si de la serviciul tehnic pana la mangementul de varf. Apreciem initiativa ca motor de dezvoltare organizationala si individuala. Oferim sprijin celor care doresc sa-si construiasca cariere la Global Tech. Asiguram colegilor nostri de pe orice nivel toate mijloacele materiale pentru a fi eficienti si pentru a performa, pentru a-si atinge obiectivele personale si a-si construi cariere, cat si pentru a se simti bine in cadrul firmei noastre.

Principalele domenii de activitate:

- Solutii profesionale la cheie in domeniul alimentarii cu energie de back-up, al pomparii si tratarii apei, al alimentarii cu aer comprimat industrial, iluminat industrial si municipal cu led-uri

- Productia de generatoare de curent si UPS-uri industriale, motopompe, compresaore cu piston, subansamble metalice

- Comert specializat cu echipamente, scule si utilaje profesionale pentru industrie, constructii si agricultura.

- Servicii de comisionare, instalare, reparatii si intretinere echipamente, utilaje si scule; dispecerat urmarire la distanta a utilajelor industriale, vopsitorie in camp electrostatic

Publicat 13 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022