Publicat 07 Ian 2021 | Reactualizat 06 Feb 2021 | Expiră 07 Feb 2021

Inginer Automatist / PLC Programmer

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent al facultății de Electrotehnică, Automatizări/Calculatoare sau Electronică
Cunoștințe în programarea PLC: Siemens ( Step 7 sau TIA Portal) , Bosch Rexroth
Experiență : minim 1 an experiență în programarea plc-urilor
Engleză nivel mediu ( limba germană reprezintă un avantaj)
Capabil să lucreze singur , dar și în echipă
Capabil să citească scheme electrice , pneumatice
Pasionat de automatizări industriale
Dornic să învețe lucruri noi
Disponibil la călătorii în interes de serviciu (70% din timp la sediul clientului / 30% muncă de acasă)

Descrierea jobului

Responsabilități
1. Dezvoltare software
2. Punere în funcție stații
3. Testare software
4. Suport pentru mentenanță/producție

Suntem este o companie nouă, formată din ingineri tineri care operează la nivel internațional în domeniul automatizărilor. Ne ocupăm de programarea și punerea în funcțiune a mașinilor și a stațiilor industriale. Clienții nostri sunt companii internaționale care se ocupă cu proiectarea , construcția și programarea mașinilor și stațiilor industriale. Proiectele clienților noștri sunt pentru marile companii din domeniul automotive : Daimler, BMW , Volkswagen, Jaguar &LandRover.

Expirat

Inginer Automatist / PLC Programmer  -  DUMITRIU INDUSTRIAL AUTOMATION SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles