Inginer Automatist Cluj-Napoca

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

PSC Automatizări şi Instalaţii îşi măreşte echipa cu un coleg pe poziţia de Inginer Automatist in Cluj-Napoca.

► Interesul pentru domeniul industrial, dorinţa de dezoltare profesională şi personală, atenţia la detalii şi o atitudine responsabilă, sunt aspectele esenţiale pe care le aşteptăm de la persoana care va ocupa această poziţie.

Cerinţe:
  • Studii superioare tehnice
  • Cunoștințe automatizări industriale (Siemens, Allen Bradley)
  • Experiență cu echipamente electrice de automatizare: acționări electrice, senzori, acționări pneumatice și hidraulice
  • Cunoștințe în programarea roboților industriali (Fanuc, ABB)
  • Cunoașterea rețelelor de comunicații de date, a protocoalelor de comunicație, a diagramelor P&ID, a schemelor electrice ale tablourilor de automatizare
  • Experiența în mentenanță constituie un avantaj
  • Experiență în proiectarea schemelor electrice în EPLAN, CADDY Electrical sau AUTOCAD
  • Persoană motivată, serioasă, cu bune abilități de comunicare și relaționare
  • Persoană dinamică, atentă la detalii, cu gândire analitică
  • Abilități de a lucra în echipă, proactiv, capabil să găsească soluții
  • Disponibilitate la deplasări frecvente în țară, dar și în străinătate.

Descrierea jobului

  • Proiectarea schemelor electrice
  • Realizarea necesarului de materiale pentru lucrările de automatizare
  • Coordonarea și supervizarea realizării de tablouri de automatizare
  • Proiectarea și dezvoltarea sistemelor de automatizare cu echipamente SIEMENS/ ALLEN BRADLEY
  • Dezvoltarea de software pentru roboți industriali
  • Punerea în funcțiune, service si asisență tehnică a proiectelor realizate
  • Realizarea documentației tehnice pentru produsele și serviciile realizate de companie

Beneficii:
  • Salariu de încadrare competitiv.
  • Bonuri de masă.
  • Bonusuri în funcţie de performanţă.
  • Transport asigurat la munca.

PSC Automatizări şi Instalaţii reunește o echipă tânără și dinamică de specialiști în automatizări industriale, roboți industriali, comunicații, electronică și software.Pentru completarea echipei noastre, recrutăm ingineri si lacatusi mecanici.Noi iți oferim șansa de a face parte dintr-o echipă formată din oameni cu foarte bună calificare profesională, cu specializări multidisciplinare, capabilă să ofere produse și servicii de cea mai bună calitate în domeniul automatizărilor industriale.
We make the future happen today!

Publicat 24 nov. 2021 Expiră 24 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos