Publicat 07 Aug 2017 | Reactualizat 18 Aug 2017 | Expiră 06 Sep 2017

Inginer automatist / electronist

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Inginerie, IT Hardware, IT Software, Productie, Telecomunicatii

Candidatul ideal

Profilul candidatului ideal:
-activ, perseverent, motivat, organizat, bun coleg, bine pregătit profesional
-absolvent electronica, automatica, electrotehnica
-experienta in domeniul actionarilor electrice (convertizoare de frecventa si servoactionari)
-experienta in programare PLC si HMI (Omron, Siemens, Schneider, Eaton etc.)
-experienta in realizarea de aplicatii SCADA
-cunoașterea produselor din domeniul automatizărilor industriale
-limba engleză
-carnet de conducere
-domiciliul in Bucuresti

Descrierea jobului

Descriere job/ Responsabilități:
-realizarea de aplicatii in domeniul automatizarilor industriale, aplicatii ce necesita o buna cunoastere a circuitelor electrice, programare PLC si HMI, programare SCADA, instalari si depanari de tablouri de automatizare (o parte din aplicațiile realizate pana acum se pot vizualiza pe site-ul www.megatech.ro)
-intocmirea de oferte tehnice si documentatie tehnica
-sprijinirea departamentului de vanzari
-interventii la clienti pentru identificarea si remedierea defectelor electrice sau de programare la instalatii de automatizare
-proiectare si realizare de scheme electrice
-proiectare si realizare de tablouri de automatizare
-realizarea de aplicatii cu convertizaoare de frecventa si servoactionari
-depanarea echipamentelor electronice industriale

Oportunități:
-lucrul într-un colectiv tânăr și bine pregătit profesional, într-un mediu plăcut si propice dezvoltării personale;
-oportunitatea obținerii unor câștiguri coroborate cu eforturile depuse
-bonuri de masa, bonusuri raportate la aplicatiile si interventiile realizate, autoturism, tel. laptop etc

Compania noastra MEGATECH Trading & Consulting SRL (www.megatech.ro) cauta ingineri de vanzari pentru birourile noastre din Bucuresti si Cluj-Napoca.
Fiind pe piata de peste 20 ani, suntem o societate cunoscuta in domeniu, avem un portofoliu mare de de clienti existenti, cu care trebuie tinuta legatura permanent, precum si un numar in continua crestere de clienti potentiali care trebuie descoperiti.
Produsele de automatizari industriale pe care le distribuim (www.megatech.ro/produse) alaturi de aplicatiile specifice pe care le realizam (http://www.megatech.ro/aplicatii) se adreseaza in special producatorilor (fabricilor), integratorilor si revanzatorilor. Clientii nostri sunt din producatori(fabrici) din industria componentelor auto, industria prelucrarilor mecanice si electrotehnica, energetica, a maselor plastice si cauciucului, materialelor de constructii, metalurgiei, industriei alimentare, imbutelierii, agriculturii, utilitatilor, cercetarii, practic oriunde exista o instalatie industriala.
Importam si distribuim produse ale unor firme de top din domeniu OMRON, PILZ, EATON, SIEMENS, PATLITE, IME, SENECA, YASKAWA, HITACHI, SCHNEIDER etc.

Inginer automatist / electronist  -  MEGATECH - (AUTOMATIZARI INDUSTRIALE)