Inginer auto / Mecanic auto / Organizator transport

STAGE ENGINE SRL - 4 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Pentru echipa noastra angajatul ideal este o persoana RESPONSABILA, DORNICA DE MUNCA SI DE AFIRMARE, IMPLICATA, CU SIMTUL RASPUNDERII SI CU O GANDIRE OBIECTIVA, SPIRIT COMPETITIV SI DE ECHIPA.

Descrierea jobului

INGINER AUTO - RESPONSABIL PARC AUTO
ATRIBUTII:
1. raspunde de parcul auto:
- urmarirea si monitorizarea masinilor din parc astfel incat acestea sa functioneze in conditii optime pentru transportul pasagerilor;
- creare si actualizare dosar termene asigurari, garantii, inspectii;
- predarea si primirea autovehiculelor pe baza de Proces Verbal;
- inmatricularea autovehiculelor;
- urmarirea repararii masinilor care au CASCO de la incepere dosar pana la scoaterea masinii din service si incasarea daunei;
- realizare ITP masini sau indrumarea si urmarirea realizarii lui unde e cazul;
- reinnoire asigurari masini sau indrumarea si urmarirea reinnoirii unde e cazul;
- programarea si urmarirea realizarii reviziilor;
- realizarea reviziilor cand e cazul;
- verificarea generala saptamanala/lunara a starii masinilor;
- realizarea de mici reparatii la masini (schimbare becuri, placute frana);
- urmarirea declararii si platii impozitului pe masini si a altor taxe aferente;

2. cautarea de oferte avantajoase:
- cautarea celei mai bune oferte de la dealeri pentru achizitia masinilor;
- realizare de analize comparative intre masini inainte de achizitia unei masini;
- cautarea celei mai bune oferte de revizii/reparatii de la service-uri;
- urmarirea achizitiei masinii de la contractare si plata pana la ridicarea acesteia;

3. gestionarea magaziei parcului auto:
- tinerea gestiunii anvelopelor de iarna/vara si schimbarea acestora la service;
- gestionarea stocului de consumabile pentru masini;

4. controlul soferilor:
- verificarea consumului de carburant la masini si respectarii traseelor;
- atribuirea de consumuri corespunzatoare la masini;

5. alte activitati:
- aprovizionarea depozitului cu papetarie, tipizate, saci, cutere;
- aprovizionarea si utilarea spalatoriei de masini;
- transportul ambalajelor de la marfuri catre Vrancart/groapa de gunoi cu duba;
- transportul angajatilor firmei, daca e cazul;
- ducerea anumitor acte catre banci, administratiei financiare;
- alte activitati diverse care nu pot fi realizate de alti angajati ai societatii din lipsa de timp, daca e cazul;

MECANIC AUTO
Responsabilitati:
-intretinere si service auto, intretinere parc auto PROPRIU
-cunostiinte de mecanica si/sau electrica auto privind autocare, autoturisme,
-realizarea lucrarilor la toate tipurile de autovehicule

Cerinte:
-pregatire profesionala in domeniul tehnic auto,
-experienta in domeniu,
-dorinta de invatare si perfectionare,
-responsabilitate, seriozitate

Oferta:
-posibilitatea unei cariere pe termen lung,
-activitatea in cadrul unei echipe profesioniste
-formare profesionala continua,
-venituri motivante
-carte de munca
-salariu atractiv

Coordonator activitate transport / Director executiv
- studii medii sau superioare;
- curs ARR coordonator transport reprezinta un plus
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet)
- planificarea curselor si monitorizarea acestora;
- experienta de cel putin 1 an in coordonare echipe
- experienta relevanta in posturi similare constituie un avantaj
- cunoasterea unei limbi de circulatie internationala (engleza/italiana)
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
- permis de conducere categoria/le B si/sau D
- monitorizarea comenzilor primite de la client pana in momentul efectuarii curselor;
- mentinerea relatiei cu clientii;
- mentinerea relatiei cu furnizorii;
- organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei.
- organizarea si coordonarea activitatii zilnice pentru flota si contractele alocate
- optimizarea rutelor, comunicarea cu conducatorii auto si supravegherea desfasurarii curselor
- urmarirea, centralizarea, optimizarea costurilor (consum combustibil, taxe de drum)
- Intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea si performantele flotei alocate
- Instruirea permanenta a conducatorilor auto cu privire la normele legale specifice activitatii si modul de completare si pastrare a documentelor
- optimizarea costurilor de transport.

Suntem o firma cu capital integral romanesc care și-a început activitatea în anul 2009, fiind pionier în serviciile de transport între orașele din provincie și aeroport, devenind lider de piață pe acest segment, poziție menținută și în continuare datorită numărului mare de rute acoperite, calitatea serviciilor oferite și a numărului de pasageri. La început am fost doar două persoane, dar acum avem multi colegi și suntem în continuă expansiune. Avem peste 11 ani de experiență în transportul pasagerilor, atât național cât și internațional. Competiția este acerbă, dar calitatea serviciilor noastre ne-au pus intotdeauna pe primul loc.
Publicat 29 apr. 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos