Publicat 13 Feb 2018 | Reactualizat 20 Feb 2018 | Expiră 15 Mar 2018

Inginer Analiza Calitate Geometrie Caroserie

2 posturi

Candidatul ideal

- cunostinte inginerie – profil mecanic (AR/TCM);
- cunostinte tehnice despre componenta si functionarea automobilului;
- cunoasterea diverselor aplicatii informatice(SIGNE, GDG, CATIA), reprezinta un avantaj;
- competente lingvistice: franceza–nivel mediu (care sa permita schimbul de informatii cu corespondentii din Renault); limba engleza reprezinta un avantaj;
- bune cunostinte de operare PC MS Office;
- capacitate de gestiune a timpuluide lucru (planificare si anticipare); atitudine orientata catre client, reactivitate;
- abilitati de comunicare si relationare; initiativa si autonomie, capacitate de analiza si sinteza.

Descrierea jobului

- Gestioneaza procesul si produsele, din punct de vedere geometrie, in perimetrul Caroserie, in viata de serie;
- Asigura si tine sub control geometria caroseriei asamblate in scopul mentinerii calitatii acesteia;
- Modifica documentatia si dispozitivele de asamblare geometrie determinata de evolutiileprodus/proces;
- Optimizeaza planul de supraveghere geometrie;
- Contribuie la implementarea noilor proiecte.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Inginer Analiza Calitate Geometrie Caroserie  -  Grup Renault Romania